MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here


Licensed to FastLane Tek, Inc   www.fastlanetek.com - Contractor License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 5/3/2010 08:45 AM
          Stanford Invitational Swim Meet 2010 - 5/1/2010 to 5/2/2010          
                                    Results                                    
 
Event 3  Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smit, Julia E             22 STAN-PC              1:58.93    2:03.83  
                1:00.45   2:03.83 (1:03.38)                                        
  2 Dwelley, Kate E E         21 UN-PC                2:00.00    2:04.88  
                1:01.15   2:04.88 (1:03.73)                                        
  3 White, Madison M          15 UN-PC                2:06.47    2:06.10  
                1:01.95   2:06.10 (1:04.15)                                        
  4 Kastes, Katie C           20 UN-PC                2:08.06    2:06.16  
                1:01.72   2:06.16 (1:04.44)                                        
  5 Davis, Allie C            15 UN-PC                2:10.30    2:07.42  
                1:01.40   2:07.42 (1:06.02)                                        
  6 Huang, Salena             17 UN-PC                2:05.41    2:08.07  
                1:02.35   2:08.07 (1:05.72)                                        
  7 Durant, Natalie L         19 UN-PC                2:05.35    2:08.14  
                1:02.39   2:08.14 (1:05.75)                                        
  8 Nanfria, Taylor L         16 UN-PC                2:07.12    2:08.28  
                1:02.43   2:08.28 (1:05.85)                                        
  9 Murez, Andi *             18 UN-PC                2:02.97    2:08.47  
                1:03.38   2:08.47 (1:05.09)                                        
 
Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunford, Jason E          24 UN-PC                  50.71      50.48  
  2 Copeland, William F       24 UN-PC                  50.00      51.19  
  3 Dunford, David            25 STAN-PC                51.00      51.27  
  4 Wayne, Aaron M            19 TERA-PC                49.99      52.03  
  5 Allen, Jake R             20 UN-PC                  52.00      52.23  
  6 Andrews, Rob A            20 UN-PC                  53.00      52.63  
  7 Priestley, Morgan E       19 UN-PC                  51.42      53.23  
  8 Montgomery, Payne M       19 UN-PC                  53.00      54.05  
  9 Noguchi, Shintaro         17 UN-PC                  55.03      54.63  
 
Event 5  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leverenz, Caitlin A       19 UN-PC                1:10.96    1:13.09  
  2 Smith, Elizabeth A        21 UN-PC                1:11.00    1:13.22  
  3 Alvarez, Liliana P        18 UN-PC                1:13.56    1:14.70  
  4 Kraemer, Kerry M          20 UN-PC                1:11.53    1:15.48  
  5 Alvarez, Julia P          18 UN-PC                1:13.04    1:16.82  
  6 Poppe, Heidi G            14 UN-PC                1:14.07    1:17.37  
  7 Petrakis, Danae           17 UN-PC                1:14.40    1:17.51  
  8 Finn, Alisa M             19 UN-PC                1:12.00    1:17.69  
  9 Bruce, Jamie O            20 UN-PC                1:14.05    1:18.76  
 
Event 6  Men 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bollier, Robert L         20 UN-PC                4:19.53    4:30.75  
                1:10.89     2:07.96 (57.07)   3:29.45 (1:21.49)   4:30.75 (1:01.30)
  2 La Tourette, Chad E       21 UN-PC                4:32.00    4:43.49  
                  59.15   2:18.38 (1:19.23)   3:41.40 (1:23.02)   4:43.49 (1:02.09)
  3 Ravnan, Eirik             21 UN-PC                4:31.91    4:45.65  
                1:01.51   2:21.40 (1:19.89)   3:41.61 (1:20.21)   4:45.65 (1:04.04)
  4 Charnin-Aker, Joshua S    21 UN-PC                4:27.36    4:53.32  
                1:04.86   2:21.86 (1:17.00)   3:47.15 (1:25.29)   4:53.32 (1:06.17)
  5 Nadler, Kyle B            16 UN-PC                4:59.57    4:56.22  
                1:05.36   2:23.06 (1:17.70)   3:48.73 (1:25.67)   4:56.22 (1:07.49)
  6 Lerude, Ben E             14 RENO-PC              5:14.99    4:57.81  
                1:06.24   2:23.48 (1:17.24)   3:51.86 (1:28.38)   4:57.81 (1:05.95)
  7 Sun, Jerome J             12 MSJA-PC              5:14.99    4:59.53  
                1:08.44   2:24.35 (1:15.91)   3:52.45 (1:28.10)   4:59.53 (1:07.08)
  8 Lawler, Keltan G          15 UN-PC                4:58.83    5:00.77  
                1:04.72   2:22.90 (1:18.18)   3:51.12 (1:28.22)   5:00.77 (1:09.65)
  9 Thompson, Matt W          19 UN-PC                4:40.00    5:08.44  
                2:12.08   3:35.63 (1:23.55)   4:39.95 (1:04.32)     5:08.44 (28.49)
 
Event 7  Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tosky, Jasmine            16 UN-PC                1:01.00    1:00.87  
  2 Breeden, Elaine S         21 UN-PC                  58.50    1:02.26  
  3 Isakovic, Sara            21 UN-PC                  58.68    1:02.35  
  4 Wilson, Hannah J          21 UN-PC                  58.24    1:02.71  
  5 Dwelley, Kate E E         21 UN-PC                  59.00    1:03.37  
  6 Kastes, Katie C           20 UN-PC                1:02.42    1:03.43  
  7 Dailey, Ursi A            19 UN-PC                1:01.25    1:04.24  
  8 Fotsch, Colleen P         20 UN-PC                1:00.62    1:04.52  
  9 Sims, Amanda M            21 UN-PC                  59.45    1:04.55  
 
Event 8  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, David P          23 UN-PC                  55.00      55.65  
  2 Godsoe, Eugene            25 STAN-PC                56.00      55.69  
  3 Swanston, Matthew         19 STAN-PC                55.69      57.40  
  4 Cheah, Geoffrey R         19 UN-PC                  58.36      59.09  
  5 Priestley, Morgan E       19 UN-PC                  58.16    1:01.90  
  6 Prenot, Josh C            16 SMSC-CA              1:04.68    1:02.41  
  7 Ravnan, Eirik             21 UN-PC                1:04.36    1:03.50  
  8 Lee, Willy M              14 PASA-PC              1:03.61    1:03.75  
  9 Morgan, David A           14 UN-PC                1:01.79    1:04.44  
 
Event 9  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smit, Julia E             22 STAN-PC              2:09.99    2:16.12  
                1:04.59   2:16.12 (1:11.53)                                        
  2 Tosky, Jasmine            16 UN-PC                2:18.00    2:17.63  
                1:05.62   2:17.63 (1:12.01)                                        
  3 Smith, Elizabeth A        21 UN-PC                2:18.00    2:21.22  
                1:07.32   2:21.22 (1:13.90)                                        
  4 Kennedy, Madison J        22 UN-PC                2:21.16    2:23.22  
                1:07.20   2:23.22 (1:16.02)                                        
  5 Nanfria, Taylor L         16 UN-PC                2:22.68    2:24.61  
                1:10.71   2:24.61 (1:13.90)                                        
  6 Breeden, Elaine S         21 UN-PC                2:16.80    2:26.00  
                1:07.82   2:26.00 (1:18.18)                                        
  7 Hinds, Rebecca A          18 UN-PC                2:23.00    2:26.17  
                1:08.97   2:26.17 (1:17.20)                                        
  8 Opatryn, Lauren              UN-PC                2:30.46    2:26.51  
                1:09.94   2:26.51 (1:16.57)                                        
  9 Hammes, Jessie L          19 UN-PC                2:25.68    2:27.27  
                1:05.76   2:27.27 (1:21.51)                                        
 
Event 10  Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bollier, Robert L         20 UN-PC                1:55.87    2:00.85  
                  58.59   2:00.85 (1:02.26)                                        
  2 Mosko, David M            21 UN-PC                1:58.68    2:01.45  
                  58.69   2:01.45 (1:02.76)                                        
  3 Russell, David P          23 UN-PC                2:02.00    2:03.94  
                  57.01   2:03.94 (1:06.93)                                        
  4 Korotkin, Scotty D        20 UN-PC                2:08.00    2:08.01  
                1:00.59   2:08.01 (1:07.42)                                        
  5 Partin, Jackson              UN-PC                2:13.22    2:09.96  
                1:02.50   2:09.96 (1:07.46)                                        
  6 Hinshaw, Adam J           16 UN-PC                2:12.67    2:10.61  
                1:02.82   2:10.61 (1:07.79)                                        
  7 Schaffer, Chris              UN-PC                2:13.79    2:12.73  
                1:01.52   2:12.73 (1:11.21)                                        
  8 Haley, Sam S              15 UN-PC                2:12.13    2:13.18  
                1:02.97   2:13.18 (1:10.21)                                        
  9 Shimamura, Sam               UN-PC                2:25.49    2:14.96  
                1:03.51   2:14.96 (1:11.45)                                        
 
Event 11  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smit, Julia E             22 STAN-PC                25.91      26.08  
  2 Kennedy, Madison J        22 UN-PC                  25.29      26.45  
  3 Jensen, Liv E             20 UN-PC                  25.47      26.86  
  4 Wilson, Hannah J          21 UN-PC                  25.60      26.87  
  5 Webb, Elizabeth C         19 UN-PC                  26.23      26.93  
  6 Woodward, Samantha L      19 UN-PC                  25.50      27.11  
  7 Dwelley, Kate E E         21 UN-PC                  25.89      27.29  
  8 Roth, Deborah A           17 UN-PC                  26.55      27.39  
  9 Dagg, Erica A             20 UN-PC                  26.31      27.41  
 
Event 12  Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 La Tourette, Chad E       21 UN-PC                3:46.93    3:58.45  
                  57.91   1:58.35 (1:00.44)   2:58.88 (1:00.53)     3:58.45 (59.57)
  2 Bollier, Robert L         20 UN-PC                3:54.51    4:04.64  
                  59.10   2:01.28 (1:02.18)   3:03.41 (1:02.13)   4:04.64 (1:01.23)
  3 Partin, Jackson              UN-PC                4:04.64    4:06.27  
                1:00.34   2:03.10 (1:02.76)   3:05.31 (1:02.21)   4:06.27 (1:00.96)
  4 Korotkin, Scotty D        20 UN-PC                3:56.00    4:09.23  
                  58.80   2:00.72 (1:01.92)   3:05.09 (1:04.37)   4:09.23 (1:04.14)
  5 Prenot, Josh C            16 SMSC-CA              4:10.35    4:11.12  
                1:01.64   2:06.39 (1:04.75)   3:10.28 (1:03.89)   4:11.12 (1:00.84)
  6 Shimamura, Sam               UN-PC                4:05.69    4:11.16  
                1:01.26   2:06.21 (1:04.95)   3:09.91 (1:03.70)   4:11.16 (1:01.25)
  7 Montgomery, Payne M       19 UN-PC                4:00.00    4:17.22  
                  59.21   2:03.54 (1:04.33)   3:10.73 (1:07.19)   4:17.22 (1:06.49)
  8 Chen, Ronald              16 UN-PC                4:17.00    4:17.24  
                1:02.10   2:07.49 (1:05.39)   3:13.07 (1:05.58)   4:17.24 (1:04.17)
  9 London, Mike                 UN-PC                4:37.99    4:20.57  
                  58.24   2:03.59 (1:05.35)   3:11.68 (1:08.09)   4:20.57 (1:08.89)
 
Event 13  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Madison M          15 UN-PC                2:11.31    2:18.61  
                1:07.99   2:18.61 (1:10.62)                                        
  2 Hammes, Jessie L          19 UN-PC                2:18.69    2:21.44  
                1:09.55   2:21.44 (1:11.89)                                        
  3 Tosky, Jasmine            16 UN-PC                2:18.00    2:22.75  
                1:10.75   2:22.75 (1:12.00)                                        
  4 Durant, Natalie L         19 UN-PC                2:14.66    2:25.19  
                1:11.14   2:25.19 (1:14.05)                                        
  5 Roth, Deborah A           17 UN-PC                2:14.47    2:26.73  
                1:12.15   2:26.73 (1:14.58)                                        
  6 Webb, Elizabeth C         19 UN-PC                2:24.00    2:27.05  
                1:11.53   2:27.05 (1:15.52)                                        
  7 Stephenson, Whitney N     21 PST-SN               2:22.00    2:27.48  
                1:11.97   2:27.48 (1:15.51)                                        
  8 Fischer-Colbrie, Megan E  19 UN-PC                2:19.11    2:27.80  
                1:12.00   2:27.80 (1:15.80)                                        
  9 Pearson, Samantha D       19 UN-PC                2:23.16    2:27.99  
                1:12.00   2:27.99 (1:15.99)                                        
 
Event 14  Men 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Criste, Jonn I            21 UN-PC                2:11.46    2:22.08  
                1:07.86   2:22.08 (1:14.22)                                        
  2 Hernandez, Paul T         25 UN-PC                2:40.00    2:30.25  
                1:11.43   2:30.25 (1:18.82)                                        
  3 Ogren, Curtis E           14 UN-PC                2:27.68    2:34.49  
                1:14.12   2:34.49 (1:20.37)                                        
  4 Lee, Rolland              15 UN-PC                2:40.90    2:35.90  
                1:13.85   2:35.90 (1:22.05)                                        
  5 Hinshaw, Adam J           16 UN-PC                2:35.02    2:36.86  
                1:17.22   2:36.86 (1:19.64)                                        
  6 Ravnan, Eirik             21 UN-PC                2:31.81    2:37.84  
                1:16.96   2:37.84 (1:20.88)                                        
  7 Chen, Ronald              16 UN-PC                2:47.00    2:38.36  
                1:18.59   2:38.36 (1:19.77)                                        
  8 Haley, Sam S              15 UN-PC                2:36.84    2:38.97  
                1:18.02   2:38.97 (1:20.95)                                        
  9 Pera, Matthew R           16 CAB-PC               2:38.00    2:39.02  
                1:16.09   2:39.02 (1:22.93)                                        
 
Event 17  Women 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nanfria, Taylor L         16 UN-PC                8:55.24    9:08.00  
                1:05.90   2:15.43 (1:09.53)   3:24.52 (1:09.09)   4:34.00 (1:09.48)
      5:43.28 (1:09.28)   6:52.41 (1:09.13)   8:00.17 (1:07.76)   9:08.00 (1:07.83)
  2 Duckworth, Angela M       19 UN-PC                8:48.00    9:14.69  
                1:06.98   2:16.28 (1:09.30)   3:25.39 (1:09.11)   4:34.93 (1:09.54)
      5:44.13 (1:09.20)   6:54.25 (1:10.12)   8:04.73 (1:10.48)   9:14.69 (1:09.96)
  3 Mastrup, Madeline K       18 SMSC-CA              9:12.75    9:24.74  
                1:08.36   2:19.56 (1:11.20)   3:29.88 (1:10.32)   4:40.70 (1:10.82)
      5:51.56 (1:10.86)   7:02.69 (1:11.13)   8:14.21 (1:11.52)   9:24.74 (1:10.53)
  4 Simmons, Kaia E           18 UN-PC                9:15.00    9:27.13  
                1:08.70   2:19.84 (1:11.14)   3:31.35 (1:11.51)   4:43.05 (1:11.70)
      5:54.29 (1:11.24)   7:05.99 (1:11.70)   8:17.11 (1:11.12)   9:27.13 (1:10.02)
  5 Levere, Jacqui M          16 UN-PC                9:32.99    9:33.13  
                1:07.72   2:19.10 (1:11.38)   3:30.92 (1:11.82)   4:43.73 (1:12.81)
      5:56.52 (1:12.79)   7:08.92 (1:12.40)   8:21.82 (1:12.90)   9:33.13 (1:11.31)
  6 Troup, Lexy K             15 UN-PC                9:16.52    9:38.85  
                1:09.71   2:22.43 (1:12.72)   3:35.48 (1:13.05)   4:48.35 (1:12.87)
      6:00.69 (1:12.34)   7:13.57 (1:12.88)   8:26.56 (1:12.99)   9:38.85 (1:12.29)
  7 Munk, Taylor E            18 UN-PC                9:28.32    9:44.38  
                1:10.43   2:23.64 (1:13.21)   3:37.30 (1:13.66)   4:51.08 (1:13.78)
      6:05.13 (1:14.05)   7:18.34 (1:13.21)   8:31.83 (1:13.49)   9:44.38 (1:12.55)
  8 Pulido, Elizabeth         13 SMSC-CA              9:50.24    9:44.43  
                1:11.79   2:26.30 (1:14.51)   3:39.46 (1:13.16)   4:52.14 (1:12.68)
      6:06.35 (1:14.21)   7:20.02 (1:13.67)   8:32.67 (1:12.65)   9:44.43 (1:11.76)
  9 Amberg, Natalie L         14 UN-PC                9:58.79    9:47.84  
                1:10.20   2:24.78 (1:14.58)   3:39.25 (1:14.47)   4:53.51 (1:14.26)
      6:08.78 (1:15.27)   7:23.54 (1:14.76)   8:37.00 (1:13.46)   9:47.84 (1:10.84)
 
Event 18  Men 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herman, Matthew C         20 UN-PC               16:13.86   16:22.21  
                1:02.72   2:08.89 (1:06.17)   3:14.65 (1:05.76)   4:20.61 (1:05.96)
      5:27.03 (1:06.42)   6:33.46 (1:06.43)   7:39.65 (1:06.19)   8:45.49 (1:05.84)
      9:51.70 (1:06.21)  10:57.00 (1:05.30)  12:02.27 (1:05.27)  13:07.47 (1:05.20)
     14:12.53 (1:05.06)  15:17.80 (1:05.27)  16:22.21 (1:04.41)                    
  2 Lerude, Ben E             14 RENO-PC             17:13.46   17:57.12  
                1:05.39   2:15.92 (1:10.53)   3:27.25 (1:11.33)   4:39.85 (1:12.60)
      5:51.67 (1:11.82)   7:03.49 (1:11.82)   8:15.44 (1:11.95)   9:27.12 (1:11.68)
     10:38.96 (1:11.84)  11:51.66 (1:12.70)  13:04.34 (1:12.68)  14:17.22 (1:12.88)
     15:31.21 (1:13.99)  16:45.29 (1:14.08)  17:57.12 (1:11.83)                    
 
Event 19  Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schaefer, Maddy A         16 UN-PC                  55.98      57.30  
  2 Dwelley, Kate E E         21 UN-PC                  54.34      57.95  
  3 Woodward, Samantha L      19 UN-PC                  55.40      58.70  
  4 Smit, Julia E             22 STAN-PC                54.25      58.84  
  5 Murez, Andi *             18 UN-PC                  56.44      59.50  
  6 Webb, Elizabeth C         19 UN-PC                  56.17      59.58  
  7 Ruby, Charlotte G         15 UN-PC                1:01.74      59.84  
  8 White, Madison M          15 UN-PC                  59.63    1:00.14  
  9 Acker, Rachael C          16 UN-PC                1:00.97    1:00.21  
 
Event 20  Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bollier, Robert L         20 UN-PC                1:50.04    1:53.00  
                  54.90     1:53.00 (58.10)                                        
  2 Mosko, David M            21 UN-PC                1:51.60    1:53.73  
                  56.46     1:53.73 (57.27)                                        
  3 Montgomery, Payne M       19 UN-PC                1:55.00    1:57.36  
                  57.59     1:57.36 (59.77)                                        
  4 Hinshaw, Adam J           16 UN-PC                1:54.49    1:57.78  
                  58.39     1:57.78 (59.39)                                        
  5 Shimamura, Sam               UN-PC                1:56.26    1:58.23  
                  57.88   1:58.23 (1:00.35)                                        
  6 Korotkin, Scotty D        20 UN-PC                1:52.00    1:58.35  
                  57.01   1:58.35 (1:01.34)                                        
  7 Partin, Jackson              UN-PC                1:57.95    1:58.45  
                  58.15   1:58.45 (1:00.30)                                        
  8 Owens, Kevin P            16 UN-PC                1:59.20    1:59.01  
                  58.28   1:59.01 (1:00.73)                                        
  9 Nunan, Michael               UN-PC                1:59.75    1:59.55  
                  58.28   1:59.55 (1:01.27)                                        
 
Event 21  Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tosky, Jasmine            16 UN-PC                4:43.00    4:51.39  
                1:04.81   2:20.35 (1:15.54)   3:44.98 (1:24.63)   4:51.39 (1:06.41)
  2 Smit, Julia E             22 STAN-PC              4:34.94    4:57.49  
                1:08.82   2:25.10 (1:16.28)   3:50.24 (1:25.14)   4:57.49 (1:07.25)
  3 Smith, Elizabeth A        21 UN-PC                4:55.00    4:58.82  
                1:09.55   2:29.65 (1:20.10)   3:51.03 (1:21.38)   4:58.82 (1:07.79)
  4 Nanfria, Taylor L         16 UN-PC                4:52.55    5:01.37  
                1:08.61   2:26.94 (1:18.33)   3:54.88 (1:27.94)   5:01.37 (1:06.49)
  5 Nguyen, Beverly L         16 UN-PC                5:05.33    5:04.01  
                1:09.54   2:25.57 (1:16.03)   3:55.83 (1:30.26)   5:04.01 (1:08.18)
  6 Duckworth, Angela M       19 UN-PC                5:34.00    5:11.29  
                1:12.14   2:31.91 (1:19.77)   4:02.79 (1:30.88)   5:11.29 (1:08.50)
  7 Young, Taylor M           14 UN-PC                5:13.88    5:15.16  
                1:11.57   2:33.21 (1:21.64)   4:02.09 (1:28.88)   5:15.16 (1:13.07)
  8 Chen, eva                 16 UN-PC                5:15.00    5:16.77  
                1:10.81   2:37.25 (1:26.44)   4:05.01 (1:27.76)   5:16.77 (1:11.76)
  9 Munk, Taylor E            18 UN-PC                4:59.37    5:17.76  
                1:11.10   2:31.52 (1:20.42)   4:06.39 (1:34.87)   5:17.76 (1:11.37)
 
Event 22  Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lovelace, Curtis C        20 UN-PC                1:05.00    1:03.17  
  2 Prenot, Josh C            16 SMSC-CA              1:09.77    1:09.07  
  3 Sanborn, Byron L          15 UN-PC                1:10.09    1:11.05  
  4 Ogren, Curtis E           14 UN-PC                1:09.39    1:12.01  
  5 Lee, Rolland              15 UN-PC                1:14.10    1:12.21  
  6 Hartwig, Brad C           15 UN-PC                1:14.59    1:12.75  
  7 Bedell, Christian T       16 UN-PC                1:13.50    1:13.14  
  8 Johnson, Nick G           17 UN-PC                1:09.55    1:14.06  
  9 Cook, Jamie J             17 UN-PC                1:09.80    1:14.16  
 
Event 23  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Madison M          15 UN-PC                1:02.10    1:05.18  
  2 Webb, Elizabeth C         19 UN-PC                1:02.00    1:05.93  
  3 Schaefer, Maddy A         16 UN-PC                1:04.23    1:06.69  
  4 Hammes, Jessie L          19 UN-PC                1:03.56    1:06.78  
  5 Woodward, Samantha L      19 UN-PC                1:04.10    1:07.24  
  6 Howe, Ally J              14 PASA-PC              1:06.94    1:07.47  
  7 Cooke, Sidney M           15 UN-PC                1:07.00    1:07.48  
  8 Nguyen, Stephanie Y       18 UN-PC                1:07.16    1:08.51  
  9 Durant, Natalie L         19 UN-PC                1:03.57    1:08.61  
 
Event 24  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunford, Jason E          24 UN-PC                  52.33      53.27  
  2 Godsoe, Eugene            25 STAN-PC                53.46      55.02  
  3 Bollier, Robert L         20 UN-PC                  52.97      55.06  
  4 Dunford, David            25 STAN-PC                53.90      56.98  
  5 Schaffer, Chris              UN-PC                  58.22      58.37  
  6 Cheah, Geoffrey R         19 UN-PC                  59.71      58.38  
  7 Lawler, Keltan G          15 UN-PC                1:02.46    1:00.33  
  8 Choi, Michael             14 UN-PC                1:01.23    1:00.52  
  9 Partin, Jackson              UN-PC                1:05.89    1:00.58  
 
Event 25  Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breeden, Elaine S         21 UN-PC                2:09.85    2:15.31  
                1:04.20   2:15.31 (1:11.11)                                        
  2 Ruby, Charlotte G         15 UN-PC                2:22.13    2:20.34  
                1:08.71   2:20.34 (1:11.63)                                        
  3 Nanfria, Taylor L         16 UN-PC                2:16.32    2:22.57  
                1:09.23   2:22.57 (1:13.34)                                        
  4 Hinds, Rebecca A          18 UN-PC                2:20.00    2:23.49  
                1:08.88   2:23.49 (1:14.61)                                        
  5 Nguyen, Beverly L         16 UN-PC                2:27.20    2:24.57  
                1:11.20   2:24.57 (1:13.37)                                        
  6 Zhai, Ritty               15 UN-PC                2:28.02    2:25.46  
                1:10.53   2:25.46 (1:14.93)                                        
  7 Simmons, Kaia E           18 UN-PC                2:20.00    2:25.77  
                1:11.32   2:25.77 (1:14.45)                                        
  8 Cheung, Hilvy             15 UN-PC                2:19.86    2:26.03  
                1:10.12   2:26.03 (1:15.91)                                        
  9 Saghafi, Ariana D         12 CROW-PC              2:27.28    2:27.48  
                1:11.29   2:27.48 (1:16.19)                                        
 
Event 26  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bollier, Robert L         20 UN-PC                2:03.42    2:08.55  
                1:00.19   2:08.55 (1:08.36)                                        
  2 Lovelace, Curtis C        20 UN-PC                2:10.00    2:08.86  
                1:02.52   2:08.86 (1:06.34)                                        
  3 Prenot, Josh C            16 SMSC-CA              2:12.02    2:11.13  
                1:03.21   2:11.13 (1:07.92)                                        
  4 Hinshaw, Adam J           16 UN-PC                2:13.32    2:12.02  
                1:03.32   2:12.02 (1:08.70)                                        
  5 Ogren, Curtis E           14 UN-PC                2:11.62    2:14.63  
                1:03.36   2:14.63 (1:11.27)                                        
  6 Ravnan, Eirik             21 UN-PC                2:06.84    2:15.37  
                1:04.25   2:15.37 (1:11.12)                                        
  7 Shimamura, Sam               UN-PC                2:15.98    2:16.94  
                1:06.55   2:16.94 (1:10.39)                                        
  8 Haley, Sam S              15 UN-PC                2:17.06    2:17.18  
                1:06.75   2:17.18 (1:10.43)                                        
  9 Chen, Ronald              16 UN-PC                2:27.49    2:17.58  
                1:06.48   2:17.58 (1:11.10)                                        
 
Event 27  Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Madison M          15 UN-PC                4:23.17    4:25.02  
                1:05.64   2:13.72 (1:08.08)   3:20.53 (1:06.81)   4:25.02 (1:04.49)
  2 Durant, Natalie L         19 UN-PC                4:17.83    4:27.47  
                1:04.46   2:12.83 (1:08.37)   3:20.68 (1:07.85)   4:27.47 (1:06.79)
  3 Dwelley, Kate E E         21 UN-PC                4:19.38    4:27.81  
                1:03.96   2:12.34 (1:08.38)   3:21.47 (1:09.13)   4:27.81 (1:06.34)
  4 Nanfria, Taylor L         16 UN-PC                4:21.95    4:28.67  
                1:04.30   2:12.69 (1:08.39)   3:21.38 (1:08.69)   4:28.67 (1:07.29)
  5 Ruby, Charlotte G         15 UN-PC                4:30.71    4:31.34  
                1:07.84   2:16.97 (1:09.13)   3:25.59 (1:08.62)   4:31.34 (1:05.75)
  6 Duckworth, Angela M       19 UN-PC                4:20.00    4:34.93  
                1:06.41   2:16.17 (1:09.76)   3:25.96 (1:09.79)   4:34.93 (1:08.97)
  7 Murez, Andi *             18 UN-PC                4:28.50    4:35.31  
                1:06.08   2:16.69 (1:10.61)   3:26.78 (1:10.09)   4:35.31 (1:08.53)
  8 Howe, Ally J              14 PASA-PC              4:40.20    4:37.71  
                1:06.75   2:17.54 (1:10.79)   3:27.99 (1:10.45)   4:37.71 (1:09.72)
  9 Levere, Jacqui M          16 UN-PC                4:40.56    4:38.97  
                1:06.11   2:16.73 (1:10.62)   3:28.56 (1:11.83)   4:38.97 (1:10.41)
 
Event 28  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunford, David            25 STAN-PC                24.78      23.19  
  2 Dunford, Jason E          24 UN-PC                  22.94      23.22  
  3 Cheah, Geoffrey R         19 UN-PC                  23.23      23.87  
  3 Kolsrud, Brede J          22 UN-PC                  23.90      23.87  
  5 Shimamura, Sam               UN-PC                  25.99      25.52  
  5 London, Mike                 UN-PC                  25.48      25.52  
  7 Shilling, Steven M        18 UN-PC                  27.29      25.66  
  8 Morgan, David A           14 UN-PC                  24.59      25.75  
  9 Bedell, Christian T       16 UN-PC                  27.14      26.05  
 
Event 29  Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Elizabeth A        21 UN-PC                2:30.00    2:38.13  
                1:16.75   2:38.13 (1:21.38)                                        
  2 Tosky, Jasmine            16 UN-PC                2:40.00    2:42.63  
                1:18.68   2:42.63 (1:23.95)                                        
  3 Kraemer, Kerry M          20 UN-PC                2:33.08    2:42.97  
                1:17.40   2:42.97 (1:25.57)                                        
  4 Finn, Alisa M             19 UN-PC                2:34.00    2:44.04  
                1:21.16   2:44.04 (1:22.88)                                        
  5 Nanfria, Taylor L         16 UN-PC                2:41.36    2:45.37  
                1:20.09   2:45.37 (1:25.28)                                        
  6 Young, Taylor M           14 UN-PC                2:40.03    2:45.57  
                1:19.70   2:45.57 (1:25.87)                                        
  7 Bruce, Jamie O            20 UN-PC                2:36.95    2:45.76  
                1:19.02   2:45.76 (1:26.74)                                        
  8 Chen, eva                 16 UN-PC                2:45.00    2:45.83  
                1:20.54   2:45.83 (1:25.29)                                        
  9 Beach, Megan C            17 UN-PC                2:42.12    2:45.98  
                1:18.97   2:45.98 (1:27.01)                                        
 
Event 30  Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prenot, Josh C            16 SMSC-CA              2:15.26    2:14.56  
                1:06.24   2:14.56 (1:08.32)                                        
  2 Ogren, Curtis E           14 UN-PC                2:14.19    2:15.97  
                1:07.60   2:15.97 (1:08.37)                                        
  3 Lee, Willy M              14 PASA-PC              2:21.15    2:17.58  
                1:08.58   2:17.58 (1:09.00)                                        
  4 Kuhn, Nate A              15 UN-PC                2:20.16    2:18.32  
                1:07.83   2:18.32 (1:10.49)                                        
  5 Hinrichs, Bret A          15 UN-PC                2:18.27    2:21.30  
                1:09.09   2:21.30 (1:12.21)                                        
  6 Lawler, Keltan G          15 UN-PC                2:26.28    2:21.44  
                2:21.28      2:21.44 (0.16)                                        
  7 Owens, Kevin P            16 UN-PC                2:31.59    2:22.50  
                1:09.15   2:22.50 (1:13.35)                                        
  8 Lim, Ted G                15 UN-PC                2:24.29    2:26.20  
                1:11.05   2:26.20 (1:15.15)                                        
  9 Skylar, Calleja-Harris T  14 UN-PC                2:23.00    2:27.45  
                1:11.44   2:27.45 (1:16.01)