MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
2002 Stanford Invitational List of Accepted College/Club Entries
Courtesy: Stanford Athletics  
Release: 03/26/2002

March 26, 2002

The following entries have been accepted for the college/open events.

We have accepted as many entries as possible so as not to exceed manageable field sizes.

Please NOTE the REVISED time schedule available at gostanford.com. All running events on Friday will start earlier than originally scheduled.

Women's 100 Meters
1    Natasha Mayers                Split-Second Track Club
2    Miesha McKelvy                Sheffield Elite
3    Tania Woods                   City College San Franciso
4    Latoya Johnson                New Mexico State
5    Kinshasa Davis                USC
6    Ekundayo Williams             Chico Int. TC
7    Jackie Edwards                Unattached
8    Alexis Weatherspoon           USC
9    Disia Page                    USC
10   Kim Burress                   New Mexico State
11   Demetrius Roberts             Kentucky
12   Charlene Deardorff            Long Beach State
13   Janay McKie                   Duke
14   Miya Edmondson                USC
15   Tiffany Bennett               USC
16   Katrina Keyes                 City College San Franciso
17   Andrea Lee                    New Mexico State
18   Bree Skinner                  Washington State
19   Vernee Samuel                 Idaho
20   Undine Becker                 Stanford
21   Misty McConnell               Weber State
22   Tanya Pater                   Idaho
23   Celeste Robillard             New Mexico State
24   Kelli Enos                    UC Davis
25   Kim Van Beekum                Weber State
26   Jennifer Walsh                Idaho
27   Robyn Woolfolk                Stanford
28   Tam Nixon                     Kent State
29   Shavon Hawkins                Washington
30   Decola Groce                  California
31   Patricia Price                Kent State
32   Quiana Starr                  Chico State
33   LaShannon Foster              Kent State
34   Colby Foxley                  Weber State
35   Beth Statler                  Northern Colorado
36   Shannan Hawes                 California
37   Kenya Corley                  California
38   Angela Jensen                 UC Davis
39   Nina Madsen                   Weber State
40   Ena Shemi                     Portland State
41   Quiana Plump                  Unattached
42   Carl-Ann McBean               University of Nebraska
43   Regina Young                  Long Beach State
44   Fortune Meriwether            Stanford
45   Jody Binder                   Central Washington
46   Davina Strauss                Central Washington
47   Melanie Paderes               Modesto JC
48   Holly Lipscomb                Long Beach State
49   Jaquia Tezeno                 Contra Costa College
50   Michelle Forbes               George Fox
51   Melissa Matthews              George Fox

Women's 200 Meters - Top Sections on Saturday 1 LaDonna Antoine Nike 2 Natasha Mayers Split-Second Track Club 3 Ekundayo Williams Chico Int. TC 4 Kinshasa Davis USC 5 Angela Williams USC 6 Adelaide Harper Wyoming 7 Latoya Johnson New Mexico State 8 Andrea Lee New Mexico State 9 Alexis Weatherspoon USC 10 Nakiya Johnson USC 11 Teresa Shartel Unattached 12 Grace Upshaw Unattached 13 Tiffany Giles Washington State 14 Kim Burress New Mexico State 15 Vernee Samuel Idaho 16 Carl-Ann McBean University of Nebraska 17 Bree Skinner Washington State 18 Randi Smith Washington State 19 Janay McKie Duke 20 Tam Nixon Kent State 21 Shatree'Tia Jones Kent State 22 Jennifer Walsh Idaho 23 Beth Statler Northern Colorado 24 Miya Edmondson USC 25 Tiffany Bennett USC 26 Haggans Ebony Cal State Stanislaus 27 Tanya Pater Idaho 28 Misty McConnell Weber State 29 Demetrius Roberts Kentucky 30 Teiniko White Split-Second Track Club

Women's 200 Meters - B Sections on Friday 1 Christine Moschella Stanford 2 Lindsey Johnson Stanford 3 Kalani Holleman UC Davis 4 Charlene Deardorff Long Beach State 5 Andrea Huntley Montana 6 Cheryl Harmon University of Nebraska 7 Kim Van Beekum Weber State 8 Undine Becker Stanford 9 April Brown Cerritos College 10 Robyn Woolfolk Stanford 11 Kelli Enos UC Davis 12 Shavon Hawkins Washington 13 Heather Hoeck Idaho 14 Celeste Robillard New Mexico State 15 Kristina McKinley Weber State 16 Patricia Price Kent State 17 Chloe Jarvis California 18 Mora Arnold Michigan 19 Angela Jensen UC Davis 20 Brenda Nipp Idaho 21 LaShannon Foster Kent State 22 Decola Groce California 23 Tanisha Silas UC Davis 24 Shannan Hawes California 25 Keri Kirk Michigan 26 Jessica Williams Long Beach State 27 Jioni Lewis UC Davis 28 Meghan Atkinson Long Beach State 29 Elmetta Johnson Kentucky 30 Jody Binder Central Washington 31 Patrice Donaldson Santa Ana College 32 Brooke Pitner George Fox 33 Fortune Meriwether Stanford 34 Kellie Clinger Weber State 35 Lindsey Smith Stanford 36 Nina Madsen Weber State 37 Ena Shemi Portland State 38 Michelle Forbes George Fox 39 Melissa Matthews George Fox

Women's 400 Meters - Top Sections on Saturday 1 LaDonna Antoine Nike 2 Nakiya Johnson USC 3 Christine Moschella Stanford 4 Teresa Shartel Unattached 5 Tiffany Giles Washington State 6 Carrie Damschen Unattached 7 Mora Arnold Michigan 8 Jessica Fox Wyoming 9 Kellie Clinger Weber State 10 Kelsey Sheppard Washington 11 Shalina Rankin Michigan 12 LeTesha Moore Washington 13 Andrea Huntley Montana 14 Skye Green Beach Track Club 15 Danielle McMillian Stanford 16 Tanisha Silas UC Davis 17 Brenda Nipp Idaho 18 Cheryl Harmon University of Nebraska 19 Heather Hoeck Idaho 20 Chloe Jarvis California 21 Shyrell Hobson New Mexico State 22 Jioni Lewis UC Davis 23 Ursula Taylor Michigan 24 Haggans Ebony Cal State Stanislaus 25 Marcela Garcia New Mexico State 26 Cherise Thompson Stanford 27 Jessica Williams Long Beach State

Women's 400 Meters - B Sections on Friday 1 Maria Skipper Clackamas C.C. 2 Meghan Atkinson Long Beach State 3 Danielle Williams Sacramento City College 4 Anndria Norris City College San Franciso 5 Jill Wilmovsky Pacific Lutheran Univ 6 Claire Dailey UC Davis 7 Jessica Davis Kent State 8 Katie Nash UC Davis 9 Lindsey Smith Stanford 10 Elizabeth Anderson Stanford 11 Cambrielle Jensen Washington 12 Michelle Armstrong City College San Franciso 13 Sara Hess UC Davis 14 Monica Moore Portland 15 Roxanne Packard Long Beach State 16 Angel Brown West Valley College 17 April Gutierrez Ricks College 18 Crystal Davis Santa Ana College 19 Jenn Tyhurst George Fox 20 Lakisha Vaughn Santa Ana College 21 Maria Serrano Santa Ana College 22 Christina Davis George Fox 23 Cisco Valerie Irvine Valley College

Women's 800 Meters - Top Sections on Saturday 1 Marian Burnett LSU 2 Chantee Earl Nike Farm Team 3 Aleksandra Deren USC 4 Ashley Wysong Stanford 5 Angeles Pantoja Texas A&M 6 Christie Engesser-Cesar Unattached 7 Beth Heimann Kentucky 8 Nikeya Green Wake Forest 9 Elissa Riedy Nike Farm Team 10 Tiffany Burgess UCLA 11 Holly Haguewood Brigham Young 12 Jessica Marr UCLA 13 Allison Adams Weber State 14 Stephanie Hansen Weber State 15 Nicole Cook Tennessee 16 Sarah Hamilton Nike Farm Team 17 Tamika Williams Nike Farm Team 18 Mari Chandler Nike Farm Team 19 Maurica Carlucci Stanford 20 Ursula Taylor Michigan 21 Rachel Sturtz Michigan 22 Erin Belger California 23 Jennifer Peck Nike Farm Team 24 Kelly Richards Southern Utah 25 Althea Thomas LSU 26 Diljeet Mendoza Cal State Stanislaus 27 Stephanie Hirtle Michigan 28 Angie Waters Abilene Christian 29 Angelita Green Washington State 30 Brooke Patterson Kentucky

Women's 800 Meters - B Sections on Friday 1 Jessica Altnow UC Davis 2 Brandy Walker LSU 3 Lindsay Roberson Unattached 4 Lesley Owusu University of Nebraska 5 Heather Hennessy USC 6 Teressa DiPerna Reebok Aggies-Owens 7 Anne Marie Lunsman Track West 8 Jennifer Bridgeman Shabow Track Club 9 Becky Froelker Missouri 10 Jennifer Leerseen Missouri 11 Caitlin Prunty Eastern Washington University 12 Katie Jazwinski Michigan 13 Danielle McMillian Stanford 14 Liz Vacek University of Nebraska 15 Amanda Bales Missouri 16 Sharon Burnett Long Beach State 17 Nellie Hammons Utah 18 Hillary Smith Washington State 19 Jennifer Sauer Kentucky 20 Lisa Harrison Eastern Washington University 21 Nikki Hodgson Humboldt State 22 Kelsey Metcalfe Portland 23 Jamie Marek Weber State 24 Alicen Maier Central Washington 25 Laci Jackson New Mexico State 26 Rachel Holloway Nike Farm Team 27 Jaime Miller Montana 28 Amanda Medrano UC Davis 29 Lindsey Maclise California 30 Sarah Dimmick Ricks College 31 Tuelo Setswamorago Idaho 32 Elizabeth Anderson Stanford 33 Kelly Green Kent State 34 Jenny Rodgers Portland State 35 Brady Lukkari Boise State 36 Lindsey Gallo Michigan 37 Jessica Davis Kent State 38 Emily Rettner UC Davis 39 Cherise Thompson Stanford 40 Breanne Shupe Northern Colorado 41 Drea Palacio Long Beach State 42 Dallase Scott Chico State 43 Melissa Dixon Cerritos College 44 Beth Schlageck Northern Colorado 45 Sarah Becker Northwest College 46 Andrea Chugg Ricks College 47 Rebekah Yancoskie Clackamas C.C. 48 June Moore Humboldt State 49 Lina Biber-Ferro California

Women's 1500 Meters - Top Sections on Saturday 1 Nicole Teter Nike Farm Team 2 Korene Hinds Unattached 3 Amy Mortimer Kansas State 4 Lena Nilsson UCLA 5 Marie Davis Nike Farm Team 6 Lauren Fleshman Stanford 7 Megan Metcalfe West Virginia 8 Rebecca Stallwood West Virginia 9 Malindi Elmore Stanford 10 Shannon Spaulding Texas Tech 11 Christin Wurth Arkansas 12 Mindy Leffler Club Northwest 13 Katie Jazwinski Michigan 14 Lauren King Notre Dame 15 Courtney Inman Washington 16 Natalie Hughes Florida State 17 Jaime Cottle Brigham Young 18 Londa Bevins Arkansas 19 Jolee Gillespie Brigham Young 20 Lindsay Hyatt Stanford 21 Maurica Carlucci Stanford 22 Megan Johnson Notre Dame 23 Ashley Couper Nike Farm Team 24 Colleen Flaherty Stanford 25 Caity Phillips Kentucky 26 Erica Sigmont Arkansas 27 Aeron Genet Reebok Aggies-Harris 28 Christie Engesser-Cesar Unattached 29 Erin Anderson Tennessee 30 Miranda Ernst Northern Colorado 31 Bara Skulladottir Track West 32 Colleen Harrison Kent State 33 Alicen Maier Central Washington 34 Lindsey Gallo Michigan 35 Lilli Kleinmann Arkansas

Women's 1500 Meters - B Sections on Friday 1 Samantha Read Nike Farm Team 2 Katy Berkes UC Davis 3 Ruthie Cook Detroit Mercy 4 Nikole Hoster Loyola-Chicago 5 Meaghan Leon Duke 6 Lindsey Egerdahl Washington 7 Colleen Bolin Loyola-Chicago 8 Lindsay Roberson Unattached 9 Rachel Sturtz Michigan 10 Carrie Caulkins Track West 11 Jennifer Vessa Wyoming 12 Sarah Leonard Club Northwest 13 Anna Jones Michigan 14 Stephanie Hirtle Michigan 15 Tuelo Setswamorago Idaho 16 Lindsey Maclise California 17 Diljeet Mendoza Cal State Stanislaus 18 Jenny Rodgers Portland State 19 Karen Wartgow Kentucky 20 Kelly Rice Montana 21 Jenna Lucas University of Nebraska 22 Jill Petersen Missouri 23 Alisha Bezanson Southern Utah 24 Sharon Dickie Tennessee 25 Korinda Godwin Northwest College 26 Abby Parker California 27 Lina Biber-Ferro California 28 Wendy Fortino Cal State Stanislaus 29 Rachel Bennion Weber State 30 Crystal Evans Northwest College 31 Lisa Harrison Eastern Washington University 32 Alison Smith Portland 33 Kelly Richards Southern Utah 34 Heidi Bouwhuis Weber State 35 Kari Rissmiller Clackamas C.C. 36 Natalie Quilter Southern Utah 37 Caroline Jolley Weber State 38 Drea Palacio Long Beach State 39 Nicole Ricci Portland 40 Tawny Halverson California Baptist 41 Fransica Florez California Baptist 42 Elizabeth McCalley Tennessee 43 Danielle Jacobs Humboldt State 44 Wendy Shaw Northern Iowa 45 Jasmine Green Chico State 46 Jennifer Stief Cal State Stanislaus 47 Tara Hall Utah 48 Lida Clapier Ricks College 49 Anna Crosby Southern Utah 50 Molly Bull Washington State

Women's Steeplechase - Top Section on Friday 1 Nan Evans Brigham Young 2 Barb Wenger Purdue 3 Marielle Schlueter California 4 Stephanie Snyder Kent State 5 Jin Hanifan Northern Arizona 6 Londa Bevins Arkansas 7 Heather Gibson UC Davis 8 Brianna Dahm Marquette 9 Shiloh Whiting Arkansas 10 Breanne Sandberg Brigham Young 11 Robin Wemple Boise State 12 Kira Thompson Southern Utah 13 Jessica Neu UC Davis 14 Caroline Jolley Weber State 15 Megan Schmutz Southern Utah 16 Meaghan Leon Duke 17 Laura Turner Stanford

Women's Steeplechase - B Section on Saturday 1 Ruthie Cook Detroit Mercy 2 Rachel Bennion Weber State 3 Heidi Bouwhuis Weber State 4 Melissa Barrett UC Davis 5 Stephanie Hanks Wyoming 6 Brooke Vogel Idaho 7 Hannah Coombe Portland 8 Danielle Day New Mexico State 9 Dusty Schvaneveldt Idaho 10 Emily Prestwich Ricks College 11 Jessica Friend Idaho 12 Elise Greenwood Utah 13 Tori Taylor George Fox 14 Kathrine Anderson Ricks College 15 Becka Zamolo Diablo Valley College 16 Carol Schryver Chico State 17 Lesley Smith Missouri

Women's 5000 Meter Run - 2 Sections Only (fastest section will run last) 1 Elizabeth Jackson Nike 2 Rebecca Stallwood West Virginia 3 Fride Vullum Unattached 4 Emily Nay Unattached 5 Tara Chaplin Arizona 6 Sabrina Monro Washington 7 Shelley Smathers Club Northwest 8 Renee Metivier Georgia Tech 9 Amanda Pape Georgetown 10 Brianna Torres Arizona State 11 Kristin Harper Track West 12 Melissa Correa Track West 13 Christin Wurth Arkansas 14 Katie Nowak Ball State 15 Jodee Adams - Moore Georgetown 16 Laura Turner Stanford 17 Megan Maynard Washington State 18 Jennifer Handley Notre Dame 19 Beth Hoge Arizona 20 Mariel Ettinger Stanford 21 Agnes Kroneraff Northern Iowa 22 Catherine Casey Princeton 23 Annie Bersagel Wake Forest 24 Ann Gaffigan University of Nebraska 25 Colleen Harrison Kent State 26 Katie Appenrodt UC Santa Barbara 27 Cynthia Losee Weber State 28 Anna Blue Washington State 29 Jessie Swan Marquette 30 Jennifer DeRego Cal Poly SLO 31 Ashley Winter Weber State 32 Risa Rutland Wake Forest 33 Danielle Coon Wake Forest 34 Katie Ryan Michigan 35 Andrea Parker Michigan 36 Kathryn Handrup University of Nebraska 37 Debbie Cardenas Tulsa 38 Tracie Akerhielm Texas Tech 39 Sarah Haskins Tulsa 40 Wendy Johnson Clackamas C.C. 41 Cassie Chaffin Abilene Christian 42 Yvonne Liebig UC Davis 43 Sarah Damarodas Texas A&M 44 Bridget Tidwell Texas Tech 45 Jeanne Spink Michigan 46 Kim Stone Northwest College 47 Danyel Longmire Northwest College 48 Dolores Bergmann Humboldt State 49 Jennifer Fibuch Notre Dame 50 Anne Glenn UC Davis 51 Jessica Winter Weber State 52 Serena Ramsey Missouri 53 Sopagna Eap UC Davis 54 Kim Moore Missouri 56 Molly Hammer Kent State 56 Anne Kawasaki Portland State 56 Jessica Southers Tennessee 57 Kim Hemstreet Detroit Mercy 58 Janae Johnson Weber State 59 Lisa Buffington Missouri 60 Kim Wiedman Loyola-Chicago 61 Katherine Bonugli Missouri 62 Crystal Ricardez California Baptist 63 Katie Lee Chico State 64 Allisa Horejsi Cal State Hayward 65 Jamie Denoewer New Mexico State 66 Kelsey Jones Eastern Oregon 67 Missy Lendl Chico State 68 Sara Sundborg Portland 69 Laura Cherdack UC Davis 70 Ashlee Vincent Western Washington 71 Hilda Vazquez Santa Ana College 72 Danielle Day New Mexico State 73 Jill Morrill Kent State 74 Kathy Rice Portland 75 Brooke Vogel Idaho 76 Dusty Schvaneveldt Idaho 77 Sarah Hallas Chico State 78 Emily Micklin Cal State Hayward 79 Cristal Hernandez Santa Ana College 80 Alisha Bezanson Southern Utah 81 Lindsay Zinn Purdue

Women's 10,000 Meter Run 1 Kim Fitchen Nike 2 Magdalena Lewy Nike Farm Team 3 Maggie Chan Ropper Nike 4 Tara Northcutt Unattached 5 Marni Kruppa Georgetown 6 Heather Bury Unattached 7 Kate Bradshaw Washington 8 Heather Tanner Nike Farm Team 9 Kareen Nilsson California-Irvine 10 Lisa Gibbs Washington 11 Lorena Adams Georgetown 12 Lindsey Thomsen Brigham Young 13 Vicky Gill Florida State 14 Andreina Byrd Arkansas 15 Lilli Kleinmann Arkansas 16 Jessie Kindschi Brigham Young 17 Jamie Gibbs Washington 18 Erin Sullivan Stanford 19 Caroline Annis Stanford 20 Amy Bair Brigham Young 21 Michelle Carson Michigan State 22 Naoko Ishibe Unattached 23 Jamie Krzyminski Michigan State 24 Lori Riedy Nike Farm Team 25 Kristen Koppes Impala Racing Team 26 Jessica Scalzo Club Northwest 27 Susan Barth Marquette 28 Penny Splichal Arkansas 29 Ginger Beran Texas A&M 30 Liz Jaramillo New Mexico State 31 Zuzana Sarikova Utah 32 Dana Boyle Puget Sound 33 Devra Vierkant Brigham Young 34 Kristy Bonn Texas A&M 35 Cindy Durocher Michigan State 36 Justine Nahimana Abilene Christian 37 Ann Stechschulte Purdue 38 Katie Griffin Georgia Tech 39 Phebe Ko Duke 40 Kim Bates Arizona 41 Kim Hemstreet Detroit Mercy 42 Kendall Knowles Nevada 43 Rachael Cuellar New Mexico State 44 Amy Chipman Missouri 45 Kristyne McGuinn Loyola-Chicago 46 Bridget Tidwell Texas Tech 47 Julie Ham Montana

Women's 100 Meter Hurdles 1 Bisa Grant Unattached 2 Felicia Stone Sheffield Elite 3 Natasha Neal USC 4 Tamara Gulley Washington State 5 Brenda Taylor Remi Training Center 6 Lindsey Johnson Stanford 7 Undine Becker Stanford 8 Randi Smith Washington State 9 Robyn Woolfolk Stanford 10 Aja Farris Kent State 11 Kelly Ann Charles Wyoming 12 Keisha Harvey Portland State 13 Kristina McKinley Weber State 14 April Holliverse California 15 Sharifa Jones Michigan 16 Elmetta Johnson Kentucky 17 Simone Brooks City College San Franciso 18 Stephanie Cowling California 19 Kerine Harvey Portland State 20 Cecilee Day Weber State 21 Vera Simms Michigan 22 Colby Foxley Weber State 23 Tiffany Burton Kent State 24 Gina Londono Long Beach State 25 Julie Elliott Portland 26 Kersten Flore Unattached 27 Kristen Mowrey Kentucky 28 Janeisha Adams-Ginyard California 29 Shaleen Finlinson Southern Utah 30 Melissa Ferguson UC Davis 31 Nina Grubbs Long Beach State 32 Mariah Guilfoyle Montana 33 Emily Azevedo UC Davis 34 Breanne Tenclay Michigan 35 Genea Long New Mexico State 36 Amy Purtle UC Davis 37 Katie McCanless UC Davis 38 Spring Harris USC

Women's 400 Meter Hurdles 1 Brenda Taylor Remi Training Center 2 Randi Smith Washington State 3 Kelsey Sheppard Washington 4 Skye Green Beach Track Club 5 Aleksandra Pieluzek USC 6 Carrie Damschen Unattached 7 Shauna Smith Wyoming 8 Aja Farris Kent State 9 Sharifa Jones Michigan 10 Jamila English Unattached 11 Vera Simms Michigan 12 Kim Demers Wyoming 13 Shatree'Tia Jones Kent State 14 Deanna Slaton California 15 Julie Elliott Portland 16 April Holliverse California 17 Shalina Rankin Michigan 18 Busola Adeagbo Kentucky 19 Annie Davies Weber State 20 Cambrielle Jensen Washington 21 Shavon Hawkins Washington 22 Stephanie Cowling California 23 Melissa Ferguson UC Davis 24 Sara Oldroyd Southern Utah 25 Bonnie Bradley Southern Utah 26 Cecilee Day Weber State 27 Susanna Wall Cal State Stanislaus 28 Jelena Stanisavljevic University of Nebraska 29 Shalonda Reynolds California 30 Keri Kirk Michigan 31 Genea Long New Mexico State 32 Janeisha Adams-Ginyard California 33 Mariah Guilfoyle Montana 34 Lauren Barbieri California 35 Mary Jo Alexander UC Davis 36 Jennifer Fascione Kent State 37 Brooke Baires-Irvin California 38 Joanna Goodheart Idaho 39 Kristen Kam De Anza College 40 Rochelle Carter UC Davis 41 Amy Purtle UC Davis 42 Kaila Sampson Stanford 43 Gina Londono Long Beach State 44 Emily Azevedo UC Davis 45 Katie McCanless UC Davis 46 April Russell Contra Costa College 47 Alison Eldridge Washington State 48 Liesel Griffin USC

Women's 4x100 Meter Relay 1 Kent State 2 New Mexico State 3 City College San Franciso 4 Idaho 5 Remi Training Center 6 Stanford 7 Wyoming 8 USC 9 California 10 Kentucky 11 Weber State 12 UC Davis 13 Cerritos College 14 Long Beach State 15 West Valley College 16 Clackamas C.C. 17 De Anza College 18 Santa Ana College 19 George Fox

Women's 4x400 Meter Relay 1 Washington State 2 Kent State 3 USC 4 University of Nebraska 5 Michigan 6 Weber State 7 Nike Farm Team 8 Stanford 9 Washington 10 California 11 Cal State Stanislaus 12 Remi Training Center 13 Stanford 14 Cerritos College 15 Long Beach State 16 New Mexico State 17 Portland 18 Sacramento City College 19 City College San Franciso 20 Clackamas C.C. 21 Ricks College 22 West Valley College 23 Santa Ana College 24 De Anza College 25 George Fox

Women's High Jump 1 Kimberly Stone Stanford 2 Emily Forsythe Long Beach State 3 Nicole DeNamur Michigan 4 Spring Harris USC 5 Briana Willis Washington State 6 Janet Crawford Kentucky 7 Shaleen Finlinson Southern Utah 8 Keisha Harvey Portland State 9 Cynthia Mallory California 10 Lauren Dudugjian California 11 Jessica Saltzman Chico State 12 Kari Alldredge Idaho 13 Ali Meier Unattached 14 Lisa Gunderson Portland State 15 Mira Aldridge Stanford 16 Sarah DeBoer Idaho 17 Stephanie Linz Michigan 18 Jennifer Kulchar Michigan 19 Julie Elliott Portland 20 Amanda Oliver Cal State Stanislaus 21 Aubry Wood Ricks College 22 Stephanie Haas California 23 Kristen Mowrey Kentucky 24 Kristina McMillan UC Davis 25 Nina Grubbs Long Beach State 26 Jenoa Potter Central Washington 27 Becky Rankin Chico State 28 Breanne Tenclay Michigan 29 Lyndsey Kuehn Chico State 30 Erin Dudugjian Golden Bear TC 31 Kim Harper Modesto JC 32 Emma Allvin New Mexico State 34 Anne Sheehy Montana 35 Kellie Clinger Weber State

Women's Pole Vault - Elite Section on Saturday 1 Shannon Pierson Sacramento Track Club 2 Kathleen Donoghue Stanford 3 Connie Jerz Long Beach State 4 Suzanne Krings Montana 5 Sara Rowse Clackamas C.C. 6 Leila Ben-Youssef Stanford 7 Kate Soma Washington 8 Sandy Erickson Washington 9 Katie Eckley Abilene Christian 10 Christa Tebbs Chico State 11 Melissa Astete USC 12 Karla McGee Washington State

Women's Pole Vault - B Section on Friday 1 Stephanie Robinett Washington State 2 Shannon Lewallen USC 3 Sonya Negriff USC 4 Leora Ward California 5 Ashley Carroll Stanford 6 Danielle Navarre California 7 Anna Fisher Michigan 8 Callie Whitlock Northern Colorado 9 Christina Von Der Ahe Stanford 10 Kristen Derr Stanford 11 Dasha Wakefield Clackamas C.C. 12 Maria Skipper Clackamas C.C. 13 Gaea Schwaebe UC Davis

Women's Long Jump - Elite Section 1 Jackie Edwards Unattached 2 Grace Upshaw Unattached 3 Tracy Dulmage Unattached 4 Tatyana Obukhova USC 5 Disia Page USC 6 Simidele Adeagbo Kentucky 7 Andrea Lee New Mexico State 8 Cicely Clinkenbeard Washington State 9 Kenya Corley California 10 Zee Ogarro Washington

Women's Long Jump - B Section 1 Sharifa Jones Michigan 2 Vera Simms Michigan 3 Talise Manuel Kent State 4 Shannon Overly Stanford 5 LaShannon Foster Kent State 6 Davina Strauss Central Washington 7 Quiana Starr Chico State 8 Renee Dunn Montana 9 Sarah Chan UC Davis-Women 10 Trinety White California 11 Terri Lorenz Weber State 12 Shawna Adkins California 13 Chelsea Huffman Idaho 14 Crystal Davis Santa Ana College 15 Quiana Plump Unattached 16 Inge Piasetye California 17 Erin Williams USC 18 Colleen Ramharak Kent State 19 Kristen Mowrey Kentucky 20 Celeste Robillard New Mexico State 21 Kelsey Baron George Fox 22 Holly Lipscomb Long Beach State 23 Tammy Stowe Idaho 24 Breanne Tenclay Michigan 25 Jo Boatright George Fox 26 Peachie Jones Stanford

Women's Triple Jump 1 Michelle Hickman Unattached 2 Simidele Adeagbo Kentucky 3 Tatyana Obukhova USC 4 Tracy Dulmage Unattached 5 Blessing Ufodiama Washington State 6 Colleen Ramharak Kent State 7 Trinety White California 8 Teyonna Simpson Michigan 9 Brittiny Roberts Washington 10 Renee Dunn Montana 11 Sarah Chan UC Davis 12 Shannon Overly Stanford 13 Enioma Haynes Wyoming 14 Gladys Iwuaba Long Beach State 15 Shawna Adkins California 16 Antares Vice Cerritos College 17 Tiffany Burton Kent State 18 Marikka Mehserle UC Davis 19 Alison Eldridge Washington State 20 Itoro Elijah Washington State 21 Tammy Stowe Idaho 22 Holly Lipscomb Long Beach State 23 Jasmine Tolbert Long Beach State 24 Milissa Lowe New Mexico State 25 Sarah Muilenburg Long Beach State 26 Chelsea Huffman Idaho 27 Tamilliya Brown City College San Franciso 28 Anne Sheehy Montana 29 Peachie Jones Stanford 30 Kelsey Baron George Fox 31 Turshika Bennett City College San Franciso 32 Jo Boatright George Fox

Women's Shot Put - NOTE REVISED STARTING TIME OF 5:30PM FRIDAY 1 Kristin Heaston Sacramento Track Club 2 Jillian Camarena Stanford 3 Cynthia Ademiluyi USC 4 Becky Breisch University of Nebraska 5 L'Orangerie Crawford USC 6 Andrea Batt Wyoming 7 April Phillips Michigan 8 Shannon Rance Washington State 9 Melissa Bickett Michigan 10 Jenna Johnson California 11 Cerenity Young USC 12 Holly Tyler Montana 13 Sheba George St. John's University 14 Amy Thiel USC 15 Emily Duran University of Nebraska 16 Sheni Russell California 17 Donielle Swany Kent State 18 Muai Marie Washington State 19 Dani Wendell University of Nebraska 20 Darci Wilde Ricks College 21 Mese Roberts Detroit Mercy 22 Beth Weyer Kent State 23 Breann Smith Kent State 24 Tamrya d'Artenay California 25 Jessica Byrne New Mexico State 26 Princess Imoukhuede MIT 27 Kelly Braden Kent State 28 Matala Lualemaga Santa Ana College 29 Molly Clarke Chico State 30 Elaine Filemu Santa Ana College 31 Shana Lytle Idaho 32 Brianne Ferris Chico State 33 Tara Kennedy Michigan 34 Arlene Burnham George Fox 35 Marie Lejour Arkansas

Women's Javelin 1 Erica Wheeler Unattached 2 Andrea Batt Wyoming 3 Inga Stasiulionyte USC 4 Nicole Carroll The Olympic Club 5 Shelley Brower Unattached 6 Jessica Sommerfeld Arkansas 7 Megan Spriesterbach Washington 8 Melissa Costa Unattached 9 Leslie Erickson USC 10 Katie McClellan University of Nebraska 11 Cathy Schmidt Idaho 12 Emily Wolken University of Nebraska 13 Sarah Fischer Idaho 14 Brynn Lervold University of Nebraska 15 Julie Ward Kent State 16 Colleen Case Idaho 17 Kelley Cobb Northern Colorado 18 Rochelle Weems Pacific Lutheran Univ 19 Shawna Adkins California 20 Rachel Bertholf Washington State 21 Breann Smith Kent State 22 Janelle Jaha Michigan 23 Keisha Harvey Portland State 24 Lindsey Regan Stanford 25 Erin Merriman Stanford 26 Emily Dukes Idaho

Women's Discus - Elite Section 1 Cynthia Ademiluyi USC 2 Chandra Flinn Sacramento Track Club 3 Becky Breisch University of Nebraska 4 Melissa Bickett Michigan 5 Jennifer Cowher University of Nebraska 6 Marie Lejour Arkansas 7 Jennifer Joyce California 8 Emily Duran University of Nebraska 9 Muai Marie Washington State 10 Molly Lonergan Kentucky 11 Jessica Sommerfeld Arkansas 12 Sheba George St. John's University 13 Jillian Camarena Stanford

Women's Discus - B Section 1 Andrea Batt Wyoming 2 Gennessa Guzman Kentucky 3 Sheni Russell California 4 Amy Thiel USC 5 Mese Roberts Detroit Mercy 6 Jessica Byrne New Mexico State 7 Shelaine Larson Moorpark College 8 Molly Meyer Stanford 9 Beth Weyer Kent State 10 Cathy Schmidt Idaho 11 Matala Lualemaga Santa Ana College 12 Holly Tyler Montana 13 Tambi Cork Unattached 14 Shannon Rance Washington State 15 Cerenity Young USC 16 Brittany Hinchcliffe Washington State 17 April Phillips Michigan 18 Nicole Schiebe Idaho 19 Tamrya d'Artenay California 20 Tara Kennedy Michigan 21 Colleen Case Idaho 22 Jenna Johnson California 23 Emily Dukes Idaho 24 Breann Smith Kent State 25 Kitty Currier Stanford

Women's Hammer - Elite Section 1 Melissa Price University of Nebraska 2 Julianna Tudja USC 3 Jennifer Joyce California 4 L'Orangerie Crawford USC 5 Jessica Pluth Stanford 6 Sheba George St. John's University 7 Amy Thiel USC 8 Julie Thomas Wyoming 9 April Phillips Michigan 10 Crystal Smith Wyoming 11 Nikki Allyn Kentucky 12 Marie Lejour Arkansas

Women's Hammer - B Section 1 Aisha Smith Kentucky 2 Donielle Colich Unattached 3 Beth Weyer Kent State 4 Amanda Moreley University of Nebraska 5 Heather Carpenter Wyoming 6 Gennessa Guzman Kentucky 7 Brittany Hinchcliffe Washington State 8 Donielle Swany Kent State 9 Jennifer Dunkin Western Oregon University 10 Jennifer Cowher University of Nebraska 11 Shelaine Larson Moorpark College 12 Sammy Jo Missel Washington State 13 Princess Imoukhuede MIT 14 Becky Zachau Sonoma State 15 Ashley Pardun Stanford 16 Sheni Russell California 17 Michelle Salas Kent State 18 Melissa Bickett Michigan 19 Kelly Braden Kent State 20 Vicki Janovec University of Nebraska 21 Tambi Cork Unattached 22 Jaynee Peters Cal State Stanislaus 23 Joan Brennan College of San Mateo 24 Jessica Byrne New Mexico State 25 Kristin Hepler Pacific Lutheran Univ 26 Heidi Lambley Idaho 27 Lindsay Brisbin Stanford 28 Tamrya d'Artenay California 29 Mary Caruso Idaho 30 Nicole Schiebe Idaho 31 Tara Kennedy Michigan 32 Sarah Hopping Unattached 33 Muai Marie Washington State

Men's 100 Meters 1 Ja'Warren Hooker Asics 2 Latonel Williams Alabama 3 Robbie Hathorne Remi Training Center 4 Anson Henry Washington State 5 Will Montgomery Unattached 6 Jimmy Pino University of Nebraska 7 Corey Nelson Falcon TC 8 Stanley Wilson Stanford 9 Aaron Thigpen Shabow Track Club 10 Collin Thomas Wyoming 11 Mahasse Cornileus Split-Second Track Club 12 Ron Bramlett Alabama 13 Jimmy Sattem Portland State 14 Nick Mazur California 15 Ryan Brown Portland State 16 Derrick Burks Long Beach City College 17 DeJuan Crockett Long Beach City College 18 Otis Jordan Kent State 19 Micheal Jackson Chico State 20 Wayne Latu Elite 8 TC 21 Leroy Sims Stanford 22 Leigh Torrence Stanford 23 Sherod Holmes Butte CC 24 Chiyioke Onyenegecha City College San Franciso 25 Harwell Lang Contra Costa College 26 Tremanyne Cantey Chabot College 27 Alex Mandall Modesto JC 28 Andre Gittens Portland State 29 Wiley King Weber State 30 Louis Patrick Montana 31 Jason Manly California 32 Josh Delay Central Washington 33 Paul Yun UC Davis 34 Brian White California 35 Jonathan Allmond Santa Ana College 36 Jamaal Peterson Weber State 37 Kenny McDaniel Gator TC 38 Chris Gernoa Gator TC 39 Hashim Hall Portland State 40 Nathan Harris Kent State 41 Chris Heslin Modesto JC 42 Ryan Wagner Santa Ana College 43 Khaek Khongsaengdao College of the Redwoods 44 Moses Lewis Central Washington 45 Donnell Ross Chabot College 46 Hasani Carr Modesto JC 47 Justin Lawrence Central Washington 48 Zach Traina MIT 49 Marc Washington MIT 50 Andre Harbison Contra Costa College 51 Nate Linskoog Modesto JC 52 John Stallings Butte CC 53 Bryon Babcock Chico State 54 Jon Robinson George Fox 55 Rodney Brown Kent State 56 Robbie Gray MIT 57 Alec Driscoll Menlo College

Men's 200 Meters - Top Sections on Saturday 1 Ja'Warren Hooker Asics 2 Latonel Williams Alabama 3 Miguel Pate Unattached 4 Jimmy Pino University of Nebraska 5 Will Montgomery Unattached 6 Corey Nelson Falcon TC 7 Bennie Robinson Cerritos College 8 Collin Thomas Wyoming 9 Charles Allgood Cerritos College 10 Anson Henry Washington State 11 Aaron Thigpen Shabow Track Club 12 Paul Felix USC 13 Devon Ward USC 14 Calvin Redden Alabama 15 Ahmad Wright California 16 Randy Fair California 17 Nick Mazur California 18 Isaac Frederick Clackamas C.C. 19 Micheal Jackson Chico State 20 Jason Manly California 21 Matthew Ricketts Idaho 22 Josh Flexman UC Davis 23 Jerome Davis Nike-Bucher 24 Kajari Burns UC Davis 25 Dione Cason Washington State 26 Bennie Prescott Contra Costa College 27 Maurice Williams Idaho 28 Sherman Armstrong Nike-Bucher 29 Brian White California 30 Mike Akili Long Beach State 31 Sean Holleman UC Davis 32 Josh Delay Central Washington 33 Jamaal Peterson Weber State 34 Marc Mitchell Kent State 35 Milton Little Stanford

Men's 200 Meters - B Sections on Friday 1 Stanley Wilson Stanford 2 Moses Lewis Central Washington 3 Jimmy Sattem Portland State 4 Otis Jordan Kent State 5 Jason Dolison Long Beach State 6 Donnell Ross Chabot College 7 Curtis Goehring Stanford 8 Paul Yun UC Davis 9 Jamaal James Long Beach State 10 Rodney Brown Kent State 11 Jonas Welsch Clackamas C.C. 12 Ben Salisbury George Fox 13 Gerren Crochet Stanford 14 Sherod Holmes Butte CC 15 Tremanyne Cantey Chabot College 16 Mike Taylor Chabot College 17 David Biesek USC 18 Ryan Fitzpatrick Chico State 19 Evan Kelty Stanford 20 Chris Heslin Modesto JC 21 John Stallings Butte CC 22 Spencer Elliott UC Davis 23 Nick Sebes Stanford 24 Jonathan Allmond Santa Ana College 25 Marc Washington MIT 26 Matt Briggs UC Davis 27 Leroy Sims Stanford 28 Rashaad Johnson Long Beach State 29 Jared Vogler Kent State 30 Josh Dumbaugh Kent State 31 Bryan Wilson Kentucky 32 Randy Block Kentucky 33 Louis Patrick Montana 34 Eugene Cazanave Contra Costa College 35 Ryan Wagner Santa Ana College 36 Zach Traina MIT 37 Yuval Mazor MIT 38 Gus Agis Menlo College

Men's 400 Meters - Top Sections on Saturday 1 Jerome Davis Nike-Bucher 2 Derek Prior Club Northwest-Prior 3 Jamaal James Long Beach State 4 Leroy Jordan Unattached 5 Jeff Tingey Weber State 6 Jerome Milner Weber State 7 Jorge Richardson Unattached 8 Nick Sebes Stanford 9 Leslie Ford Unattached 10 Jevon Mason Alabama 11 Todd Grunander Weber State 12 Brandon Matlock USC 13 Curtis Goehring Stanford 14 Evan Kelty Stanford 15 Wilson Ogbeide Michigan State 16 Desmond McGill California 17 Josh Guggenheimer Idaho 18 Randy Fair California 19 Cody Millemon Wyoming 20 Rashaad Johnson Long Beach State 21 Matthew Erickson Idaho 22 Mark Blanco California 23 Ahmad Wright California 24 Jason Dolison Long Beach State 25 Matthew Ricketts Idaho 26 Phil Jackson City College San Franciso 27 Roderick Arzu USC 28 Qieed Ishmael Washington State 29 Gerron Crochet Stanford

Men's 400 Meters - B Sections on Friday 1 Tom Borish Black Squirrel TC 2 Eric Lisk Humboldt TC 3 Jelani Hogg California 4 Kajari Burns UC Davis 5 Maurice Williams Idaho 6 Isaac Frederick Clackamas C.C. 7 Micah Clark Idaho 8 Majeed Abu Southern Utah 9 Anthony Robinson Portland State 10 Joe Noon Unattached 11 Kevin Smith Gator TC 12 Spencer Elliott UC Davis 13 Jonas Welsch Clackamas C.C. 14 David Biesek USC 15 Nate Evanhoe UC Davis 16 Land Adams City College San Franciso 17 Ryan Fitzpatrick Chico State 18 Damian Nelson City College San Franciso 19 Robert Sorensen Butte CC 20 Mike Akili Long Beach State 21 James Jackson Chabot College 22 Josh Dumbaugh Kent State 23 Matt Briggs UC Davis 24 Cesar Gonzalez USC 25 Ben Salisbury George Fox 26 Emil Schaffroth Clackamas C.C. 27 Yuval Mazor MIT 28 Mike Taylor Chabot College 29 Damon Britton College of San Mateo 30 Omar Lopez College of San Mateo 31 Brad Bates George Fox 32 Tom Fitzpatrick Chico State 33 Breezon Ware Chico State 34 Jake Jones Ricks College 35 Matt Lehman MIT 36 Cameron Brockman Diablo Valley College 37 Chris Hernandez Cal State Stanislaus 38 Larry Grace Modesto JC 39 Jesse Alejandro MIT 40 Gabe Sanchez MIT 41 Alan Raphael MIT 42 Dan White George Fox 43 Brian Vernon Long Beach City College 44 Blaine Bussey Long Beach City College

Men's 800 Meters - Top Sections on Saturday 1 Bernard Lagat Puma 2 Derrick Peterson Adidas-Peterson 3 Marlon Greensword LSU 4 Mao Tjiroze Brigham Young 5 Clement Abai Tulane 6 Andrew Neugerbauer Nike Farm Team 7 Jonathan Johnson Texas Tech 8 Chadwick Johnson Kentucky 9 Paul Singleton Wake Forest 10 Ryan Locklin Chico State 11 Timothy Dunne Missouri 12 Tamario Thomas LSU 13 Stewart Kimball Missouri 14 Brent Martin LSU 15 Andy Lixey Michigan State 16 Temo Trujillo Unattached 17 Jeffery Fisher LSU 18 Mark Hassell Stanford 19 Matt Hartman Purdue 20 Phil Tabor Washington 21 Kevin Elliot USC 22 Curtis McBride Alabama 23 Majeed Abu Southern Utah 24 Chris Burns University of Nebraska 25 Paul Ciurlys Kentucky 26 Josh Kauke Princeton 27 Lee Lorenz Weber State 28 James Doaty Kentucky

Men's 800 Meters - B Sections on Friday 1 Evan McLeod Nike Farm Team 2 Rob Hulick Princeton 3 Jonathan Stevens Stanford 4 Ryan Hall Unattached 5 Jeff Hopkinson Brigham Young 6 P J Grosserode University of Nebraska 7 Kyle Wies Montana 8 Nick Gai Humboldt State 9 Brendan Fitzgibbon Duke 10 Rem Moll Missouri 11 Darrell Tozier Unattached 12 Matt Jackson Michigan State 13 Brendan Wells Duke 14 Matt Bates Long Beach State 15 Mohamed Aden San Diego Mesa 16 Mike Pestorich California 17 Mike Smith Shabow Track Club 18 Carlon Harrison Wyoming 19 Lucas Bauman University of Nebraska 20 Ofer Barniv Kent State 21 Kyle Paul Kent State 22 Ben Rosales Adidas Transports 23 Casey Kellogg Eastern Washington University 24 Busayo Ojumu Stanford 25 Kyle Dunst UC Davis 26 Patton Segraves Kentucky 27 Tyrel Stevenson Idaho 28 Jeff Squires California 29 Jon Manthey Washington State 30 Travis Pearman Missouri 31 Desmond McGill California 32 Tony Martinelli Chico State 33 Evan Garich Portland State 34 Ben Terry Eastern Oregon 35 Sean Gross UC Davis 36 Justin Ireland Washington State 37 Brian Anderson MIT 38 Brent Brown Idaho 39 Noel Paulson Oregon 40 Ryan Andrus Oregon 41 Collin Olcott Portland State 42 Anthony Heckman USC 43 Josh Guggenheimer Idaho 44 Che Banjoko Stanford 45 Neville Miller Missouri 46 Ryan Warren Pacific Lutheran Univ 47 Matt Harden University of Nebraska 48 David Kale Stanford 49 Justin Cary UC Davis 50 Dave Terry Eastern Oregon 51 Zach Smith George Fox 52 Tom Lloyd Idaho 53 Isaac Jimenez Idaho 54 Chris Binschus College of the Redwoods 55 Tony Lozano Santa Ana College 56 John Cuaron Stanford 57 Jesse Alejandro MIT 58 Ryan Patterson Northern Colorado 59 Mike Kebbe Portland State 60 David Manell Santa Ana College 61 Andre Williams Clackamas C.C. 62 Dale Hancock Modesto JC 63 Tom Allen California 64 Pat Donojue College of San Mateo 65 Mark Jeunnette MIT 66 David Eck Santa Ana College 67 Alan Raphael MIT 68 Matt Brown Chico State 69 Brandon Johns Ricks College 70 Steve Hart Cal State Stanislaus 71 Aaron Lande Carleton College 72 George Hanson MIT 73 Nathan Paisley George Fox

Men's 1500 Meters - Top Sections on Saturday 1 Clyde Colenso Asics-Colenso 2 David Kimani Alabama 3 Mike Hummel Texas A&M 4 Spiker Josh Wisconsin 5 Isaiah Festa Wisconsin 6 Grant Robison Stanford 7 Donald Sage Stanford 8 Eric Garner Washington 9 Nathan Sisco Wake Forest 10 James Bowler University of Nebraska 11 Clay Schwabe West Point 12 Brandon Strong Arizona State 13 Brendon Mahoney Georgia Tech 14 Dalibor Balgac Southern Methodist 15 John Jefferson Indiana 16 John Kemboi Abilene Christian 17 Seth Hejny Stanford 18 Trent Hooper Weber State 19 Scott McGowan Montana 20 Philip Aagaard Tulane 21 Chris Estwanik Wake Forest 22 Brendan Fitzgibbon Duke 23 Scott Allison West Virginia 24 Jean-Marie Ndikumana Abilene Christian 25 Cheyne Jones Arizona State 26 Richard Vint Butler University 27 Bryan Woodward Nike Farm Team 28 Isidro Pimentel Nike Farm Team 29 Steve Loughlin Stanford 30 Noel Paulson Oregon 31 Chris Greer Nike Farm Team 32 Derrick Treadwell Nike Farm Team 33 Andrew Powell Stanford 34 Brendan Wells Duke 35 Martin Okello Abilene Christian 36 Jose Zayas St. John's University 37 Jeremy Park Washington 38 William Bohlke LSU 39 Steve Sherer Michigan State 40 Ryan Andrus Oregon 41 Michael Altieri Wake Forest 42 Eric Logsdon Oregon

Men's 1500 Meters - B Sections on Friday 1 Graham Davidson Southern Methodist 2 Ahman Dirks Unattached 3 John Collin Adidas Transports 4 Justin Amason Kentucky 5 Nephi Tyler Utah 6 David Freeman Kentucky 7 David Jackson Cal Poly SLO 8 Todd Arnold Washington 9 Bernard Manirakiza Abilene Christian 10 Jayme D'Agnolo Texas A&M 11 George Curran Kent State 12 Jack Morgan Kentucky 13 Yonathan Asmeron Nike Farm Team 14 J.J. White Nike Farm Team 15 Steve Barrus Brigham Young 16 Gus Harper Track West 17 Colby Frazier Unattached 18 Ian Johnson Washington State 19 Michael Ciampini Boise State 20 Jeff DeLong Nike Farm Team 21 Jamey Gifford Stanford 22 Tyson Hendrickson Stanford 23 Casey Kellogg Eastern Washington University 24 David Ogilvie UC Davis 25 Mike Kamm University of Nebraska 26 Alex Tomas Utah 27 Joseph McCellon Texas Tech 28 Ofer Barniv Kent State 29 Gareth Price Kent State 30 Bieren Roy Nike Farm Team 31 Tom Blair Nike Farm Team 32 Rhodes Walton Nike Farm Team 33 Kevin Panke Kentucky 34 Mario Rodriguez Chico State 35 Angel Romero California Baptist 36 James De Bruhl University of Nebraska 37 Irving Moreno California Baptist 38 Kyle Paul Kent State 39 Quinn Smith Texas Tech 40 Steve Maddox Texas Tech 41 Phillip West Stanford 42 Evan Fox Stanford 43 Brian Anderson MIT 44 Evan Garich Portland State 45 Mike Kebbe Portland State 46 Mike Pestorich California 47 Ryan Jensen Idaho 48 Sean Ricketts San Diego Mesa 49 Patrick Egelus Eastern Oregon 50 Roberto Moreno Northern Iowa 51 Ivan Bannan USC 52 Ty Jensen Brigham Young 53 Jonathon Balzer California 54 Antonio Lopez San Diego 55 Kyle Robinson Oregon 56 Chris Layman Chico State 57 Kenneth Sang Idaho 58 Ryan Wade Chico State 59 Tony Ahr UC Davis 60 Stuart Eastman UC Davis 61 Manual Lopez Cal State Stanislaus 62 Bryan Donald Carleton College 63 Gutierrez Enrique Northern Colorado 64 David Mertens Missouri 65 Tom Allen California 66 Ryan McGinnis Oberlin 67 Brian Raropi Diablo Valley College-Distance 68 Matt Bates Long Beach State 69 Jeff Squires California 70 Tyler Bushnell Brigham Young 71 Neil Small Central Washington 72 Joel Alberts Idaho 73 Trettin James Northern Colorado

Men's Steeplechase - Top 2 Sections on Friday 1 Solomon Kandie Tulane 2 Cesar Perez-Segovia Unattached 3 David Gerych Southern Methodist 4 Jesse Thomas Stanford 5 Erik Emilsson Tulane 6 Mark Tucker Butler University 7 Matt Harriman Portland 8 Josh Muxen Nike Farm Team 9 Steve Smith Arizona 10 Todd Trapp Augustana 11 Tim Miller Humboldt TC 12 Trent Hooper Weber State 13 Mike Hill Washington 14 Peter Weisz Kent State 15 Nick Branen Abilene Christian 16 Zack James Southern Utah 17 Jon Welsh Washington State 18 Geoffrey Flemming Purdue 19 Jeff Zeha Indiana 20 Mark Anderson Arizona 21 BJ Christensen Utah 22 Tom Burns Indiana 23 Jason Walker Humboldt State 24 Chris Charles Club Northwest 25 Mike Thatcher Brigham Young 26 Troy Henderson Alabama

Men's Steeplechase - B Sections on Saturday 1 Jed Barta University of Nebraska 2 Tyler Bushnell Brigham Young 3 Scott Johnson Washington State 4 Jason Mueller Michigan State 5 Cleve Thorson Michigan State 6 Thomas Beckum Track West 7 Alex Daniels UC Davis 8 Kyle Wyatt University of Nebraska 9 Sean Knapp Stanford 10 Ryan Reed Pacific Lutheran Univ 11 Brett Holts Oregon 12 Todd Fayant Alabama 13 Ryan Jensen Idaho 14 Jacob Mills Unattached 15 David Stillman Stanford 16 Jeremy Tolman Weber State 17 Corbin Talley Weber State 18 Steve Fairclough UC Davis 19 Jimmy Sanchez Chico State 20 Lehrin Morey Humboldt State 21 Ben Terry Eastern Oregon 22 Ben Bruce San Diego Mesa 23 Michael Owen George Fox 24 Kurt Wolf Idaho 25 Neil Small Central Washington 26 Kenneth Sang Idaho 27 Jimmy Blair Carleton College 28 Phil Schrader Carleton College 29 Craig Wildman MIT

Men's 5000 Meters - Sections #1-3 on Friday night We will run sections of 32-36 athletes. 1 Jeff Schiebler Nike Canada 2 Dalibor Balgac Southern Methodist 3 Shadrack Kimeli Kansas State 4 Hesch Christian Unattached 5 Clyde Colenso Asics 6 Andrew Letherby Asics Track Club 7 Seth Hejny Stanford 8 Grant Robison Stanford 9 Donald Sage Stanford 10 Alistair Cragg Arkansas 11 Daniel Lincoln Arkansas 12 Corey Smith Georgetown 13 Chris Miltenberg Georgetown 14 Luke Watson Notre Dame 15 Darren Holman Nike Farm Team 16 Adam Bergquist Oregon 17 James Menon Unattached 18 Graham Davidson Southern Methodist 19 Kevin Doyle St. Francis Univ 20 Silverus Kimeli Arkansas 21 Eric Savoth Nike Farm Team 22 Eric Garner Washington 23 Jason Fayant Washington 24 Jeremy Tolman Weber State 25 Andrew Catton St. Francis Univ 26 Jason Sandfort Arkansas 27 Mathew Kimutai Kansas State 28 Dustin Duke Washington 29 Chris Powers Indiana 30 Balazs Csillag Northern Iowa 31 Karl Savage Nike Farm Team 32 Juan Reyes Arizona State 33 Mark Tucker Butler University 34 Juan Pablo Miramontes Northern Arizona 35 Brendan Rodgers Nike Farm Team 36 Nick MacFalls Nike Farm Team 37 Steve Frisone Cal Coast Track Club 38 Jose Zayas St. John's University 39 Tommy Bonn Texas A&M 40 Nick Smith Unattached 41 Juan DeBastos Texas A&M 42 Oliver Bodor Northern Iowa 43 Jeremy Park Washington 44 Bruno Mazzotta Northern Arizona 45 Tom Prindiville Arizona 46 Matthew Gabrielson Mizuno Retail Racing 47 Wes Alkin Arkansas 48 Ricky Etheridge Unattached 49 Ian Collings West Virginia 50 Eric Gans UC Santa Barbara 51 Patrick McCurry Nike Portland 52 James Adams California Baptist 53 Mark Smyth Iona 54 Ronald Tibaduiza Silver State Striders 55 Andrew Hill Stanford 56 Andy Norman Tulsa 57 Scott Allison West Virginia 58 Matt Esche Iowa 59 Kris Rolin Portland 60 Erik Bennett West Virginia 61 Aaron Davis Team Eugene 62 Brad Bennett Butler University 63 Marty Fedmowski Butler University 64 Andrew Alley Michigan State 65 Tristan Colangelo Princeton 66 Jon Kieliszak Princeton 67 David Vidal Unattached 68 Fernando Cabada Arkansas 69 David Alber Notre Dame 70 John Collin Adidas Transports 71 Phil Gonzalez Track West 72 Chris Coffee Golden Bear TC 73 Kevin Pierpoint Reebok Aggies 74 Corey Creasey California 75 James Nielsen Unattached 76 Michael Kiter Washington 77 Eric Kiauka Portland 78 Joseph McCellon Texas Tech 79 Martin Conrad California 80 Jak Kuehn Unattached 81 Ricordo Godoy California Baptist 82 Quinn Smith Texas Tech 83 John Keane Notre Dame 84 Andy Fader Washington 85 Matthews Owain Tulsa 86 Antony Ford Montana 87 Josh Davis Missouri 88 Robert Wade Loyola-Chicago 89 Steve Maddox Texas Tech 90 Drew Hohensee Wisconsin 91 Matt Lonergan Team Eugene 92 Steve Laurie UC Davis 93 Andy Carman Brigham Young 94 Justin Rau UC Davis 95 Sean Nolan MIT 96 Joey Hord Portland 97 Blake Carpenter Tulsa 98 Sean Williams Eastern Oregon 99 Lewis Jones Brigham Young 100 JT Service UC Santa Barbara 101 Tim Riley Eastern Oregon 102 Brandon von Guenthner UC Santa Barbara 103 James Sjostrom Kent State 104 Steve Barrus Brigham Young 105 Ryan Cole Wisconsin 106 David Monico UC Santa Barbara 107 Chris Jons Wyoming 108 Jason Edwards Missouri

Men's 5000 Meters - Section #4 ADDED on Friday at 12:00pm This section has been added to accommodate the large number of entries. 1 Michael Wallace Nike Farm Team 2 Oliver Redig Mt. Hood CC 3 Delfino Arevalo Modesto JC 4 Rusty McCrea Northwest College 5 Dan Wolf Washington State 6 Chris Eggers Chico State 7 Ryan Jensen Idaho 8 Matt Faulkner Chico State 9 Jarrell Meier California 10 Cody Moat Southern Utah 11 Tyler Noesen California 12 Matt Hooley Carleton College 13 Mario Macias College of the Sequoias 14 Mark Wicklander Washington State 15 Eddie Alaniz San Jose City College 16 Dale Dexter Fort Hays State 17 Jose Palacios Cal State Stanislaus 18 Ryan Reed Pacific Lutheran Univ 19 Neil Weare Lewis and Clark College 20 Steven Springhorn Chico State 21 Steve Goddard Nike Farm Team 22 Curtis Moore Southern Utah 23 Miles Wiscombe Boise State 24 Jeff Sather Mt. Hood CC 25 Brian Wardell California Baptist 26 Matt Laye UC Davis 27 Ben Gall Eastern Oregon 28 Chris Hollis Portland State 29 Chris White UC Santa Barbara 30 Eric Griffiths Eastern Oregon 31 Brian Crowl Eastern Oregon 32 Pablo Gallegos UC Santa Barbara 33 Justin Neems USC 34 Paul Loprinzi Portland State 35 Isaac Perez Santa Ana College 36 Matt Solosabal Clackamas C.C. 37 Kurt Wolf Idaho 38 Dan Spence California 39 Emiliano Figueroa Stanford 40 Brett Winegar Flathead Valley CC 41 Kent Krumpschmidt Chico State 42 Matt Cornwell Kent State 43 Brian Kostock Humboldt State 44 Francisco Martinez Santa Ana College 45 Collin Lawrence Carleton College 46 Josh Sohn Stanford 47 Nate Stoll Stanford 48 CJ Savage Clackamas C.C. 49 Pat Searing Clackamas C.C. 50 Tom Church Carleton College 51 Craig Wildman MIT

Men's 10,000 Meters - Top Section 1 Chris Graff Nike Farm Team 2 Ryan Shay Notre Dame 3 Kyle Baker Unattached 4 Likhaya Dayile LSU 5 Fasil Bizuneh Arizona State 6 Justin Young Butler University 7 David Cullum Nike Farm Team 8 Peter Gilmore Nike Farm Team 9 Jason Hartmann Oregon 10 Terry Brennan Unattached 11 Louis Luchini Stanford 12 Peter Kiprono Alabama 13 Chris Lundstrom Adidas 14 Kyle Smits Georgetown 15 Peter Riley Iona 16 Graeme Reid Iona 17 Mike Wisnieski Michigan 18 Marcus Witter University of Nebraska 19 Adam Wallace Wisconsin 20 Matt Tegenkamp Wisconsin 21 Nick Winkel Wisconsin 22 Sean Kelly Duke 23 Ian Dobson Stanford 24 Chris Emme Stanford 25 Ted DeVos Wake Forest 26 Chad Pearson North Carolina State 27 Joep Tigchelaar Florida State 28 Joe Driscoll Portland 29 Josh Horton UC Santa Barbara 30 David Rodriguez Georgetown 31 Evans Ben Michigan State 32 Chris Seaton North Carolina State 33 Chad Andrews Indiana 34 Bart Phariss Indiana 35 Daniel Parris Stanford 36 Adam Tenforde Stanford 37 Donovan Fellows Purdue 38 Bryan Green UCLA

Men's 10,000 Meters - Section #2 1 Mark McManus Nike Farm Team 2 Tom McGlynn Nike Farm Team 3 Edward Callinan Philadelphia TC 4 J.B. Haglund Haverford College 5 Adam MacDowell Missouri 6 Ruben Diz-Diaz Texas-El Paso 7 Bryan Kovalsky Iona 8 Nick Stanko Michigan 9 Jesse Williams Club Northwest 10 Nathan Usher Michigan State 11 Clary Kevin Michigan State 12 Joseph Urbanski Stanford 13 James Nielsen Unattached 14 Gab Hernandez California Baptist 15 Juwan Navayokva Northern Arizona 16 Peter Watson West Virginia 17 Jeff Driscoll Unattached 18 Arthemon Sindayigay Abilene Christian 19 Kenneth Sang Idaho 20 J.R. Cox Arizona State 21 John Lucas Oregon 22 Todd Mobley Notre Dame 23 Corey Creasey California 24 Wes Stockard Princeton 25 Oscar Franco-Parra Washington State 26 Josh Small Nike Farm Team 27 Nate Bowen Nike Farm Team 28 Donnie Franzen Loyola-Chicago 29 Paulo Carvalho Cal Poly SLO 30 Ryan Craig Portland 31 Corbin Talley Weber State 32 Andrew Cook Texas A&M 33 Chris McPhee Detroit Mercy 34 Tyler Graff Chico State 35 David Braund Chico State 36 Nate Long Weber State 37 Mark Nevers Brigham Young 38 Ben Koss Washington 39 Lion Gallegos Utah 40 Miller Ryan UC Davis 41 Vernon Ruiz Chico State 42 Brandon Hauver Eastern Washington University 43 Rafael Lopez Chico State 44 Vance Twitchell Montana 45 Kurt Ward Kent State 46 Trent Corey Iowa 47 Ammon Larsen Brigham Young 48 Nick Nordheim Iowa 49 Dallas Kinch Eastern Oregon 50 Sean Rivers Alaska-Anchorage 51 Ruben Virk Cal State Hayward 52 Brad Brolin Clackamas C.C. 53 David Woodbury Ricks College 54 Eric McDermott Iowa 55 Mike Heidt Washington State

Men's 110 Meter Hurdles Trials 1 Ron Bramlett Alabama 2 Dominique Degrammont Long Beach All-Stars 3 Rod Jett Golden Bear TC 4 Eugene Swift Unattached 5 Ryan Wilson USC 6 Tim Bagdanof Unattached 7 Andre Wright Contra Costa College 8 Bryan Wilson Kentucky 9 Randy Block Kentucky 10 Keith Roberts Kent State 11 Matt Mason Long Beach City College 12 Kus Jeff Michigan State 13 Byron Talley UC Davis 14 Donovan Kilmartin Unattached 15 Timi Wusu Stanford 16 Damon Rivers Kent State 17 Ransom Minyard Southern Utah 18 Jeremy Johnson West Valley College 19 Brian Irwin UC Davis 20 Jason Gatewood California 21 Rick Rajter MIT 22 Jimmy Camilo Long Beach State 23 Dan Anderson Southern Utah 24 Erik Allen Chabot College 25 Erik Iverson Central Washington 26 Shelton Davis USC 27 Nate Boudreaux West Valley College 28 Ryan Canotal Contra Costa College 29 Alberto Jaime Santa Ana College 30 Jeff Molumby UC Davis 31 Tony Castro Modesto JC 32 Victor Williamson MIT 33 Jesse Willis Modesto JC 34 Tevin Taylor George Fox 35 Junius Ho MIT 36 Keith Bullock Chabot College 37 Craig Mielcarz MIT 38 Zach Davidson George Fox 39 Peter Bluvas MIT 40 David Kilian George Fox

Men's 400 Meter Hurdles 1 Sherman Armstrong Nike-Bucher 2 Seth Billy Wyoming 3 Hassan Bangurah Long Beach All-Stars 4 ONeil Wright Alabama 5 Jeff Tingey Weber State 6 Perry McBride Unattached 7 Brad Goodrich Washington 8 Josh Guggenheimer Idaho 9 Matt Mason Long Beach City College 10 Jeff Garrison USC 11 Chris Hickman USC 12 Timi Wusu Stanford 13 James Bucher Unattached 14 Erik Allen Chabot College 15 Ben Brewster Kentucky 16 Jared Vogler Kent State 17 Dan Elggren Ricks College 18 Dan Anderson Southern Utah 19 Chris Bertholf Pacific Lutheran Univ 20 Nate Boudreaux West Valley College 21 Lawrence Montgomery UC Davis 22 Kenneth Thomas USC 23 Marco Villamarin Chico State 24 Keith Roberts Kent State 25 Valcris Ewell Long Beach City College 26 Jesse Willis Modesto JC 27 Zach Davidson George Fox 28 Jeremy Johnson West Valley College 29 Terence Robinson Cal State Stanislaus 30 Steve McKeown Diablo Valley College 31 Chris Anderson Pacific Lutheran Univ 32 Jeff Molumby UC Davis 33 Ransom Minyard Southern Utah 34 Ryan Canotal Contra Costa College 35 Aaron Bahn Ricks College 36 Damon Rivers Kent State 37 Mark Jeunnette MIT 38 Ryan Kiser Santa Ana College 39 Tim Flint Ricks College 40 David Kilian George Fox

Men's 4x100 Meter Relay 1 Alabama 2 Stanford 3 Wyoming 4 Contra Costa College 5 USC 6 Cerritos College 7 UC Davis 8 Remi Training Center 9 Weber State 10 Chico State 11 Kent State 12 Long Beach City College 13 Stanford 14 Long Beach State 15 Long Beach City College 16 Portland State 17 Clackamas C.C. 18 San Jose City College 19 City College San Franciso 20 Modesto JC 21 West Valley College 22 Diablo Valley College 23 George Fox 24 De Anza College 25 Santa Ana College 26 MIT

Men's 4x400 Meter Relay 1 Alabama 2 Nike Farm Team 3 University of Nebraska 4 USC 5 Kent State 6 Stanford 7 Weber State 8 Idaho 9 Missouri 10 Contra Costa College 11 Long Beach State 12 Washington State 13 Cerritos College 14 Chico State 15 Cerritos College 16 Michigan State 17 Stanford 18 Remi Training Center 19 West Valley College 20 City College San Franciso 21 MIT 22 Clackamas C.C. 23 College of San Mateo 24 Diablo Valley College 25 George Fox 26 Santa Ana College 27 Cal State Stanislaus 28 Ricks College 29 De Anza College 30 Track West 31 Modesto JC

Men's Long Jump - Elite Section 1 Milton Little Stanford 2 Mervin Swaby Wyoming 3 Isaac Robinson Alabama 4 Wiley King Weber State 5 Jeremiah Tolbert II California 6 Ryan Brown Portland State 7 Jamil Smith Washington State 8 OJ Atogwe Stanford 9 Andre Serrette USC 10 Vincent Ibia California 11 Trevor Gunlock Montana 12 Marc Mitchell Kent State

Men's Long Jump - B Section 1 Isaac Frederick Clackamas C.C. 2 Daniel Gerlach Long Beach State 3 Jerriod Mack California 4 Louis Patrick Montana 5 Isaac Perkins Kent State 6 Breezon Ware Chico State 7 Laurence Mason USC 8 Nathan Harris Kent State 9 Chaka Cofie Long Beach State 10 Kyle Auclair UC Davis 11 John Darcy Stanford 12 Warrick McDowell Stanford 13 Anthony Candler Contra Costa College 14 Trevor Chatterton Diablo Valley College 15 Paul Terek Michigan State 16 Anthony Colson Long Beach State 17 Justin Nikbakhsh-Tali Washington State 18 Russell Silvers USC 19 Gabe Coleman Butte CC 20 Doug Hewlett Chico State 21 Martin Schultze Menlo College 22 Justin Lawrence Central Washington 23 Jon Robinson George Fox 24 Devin Scoresby Ricks College 25 Adam Puckett George Fox 26 Shelton Davis USC 27 Craig Mielcarz MIT 28 Robbie Gray MIT 29 Austin Neudecker MIT

Men's Triple Jump 1 Quincy Howe Wyoming 2 Errol Hickenbottom Alabama 3 Piero Vojvodic Washington State 4 Mervin Swaby Wyoming 5 Jamil Smith Washington State 6 Perry McBride Unattached 7 Jerriod Mack California 8 Marcus Kelly Washington 9 Vincent Ibia California 10 Warrick McDowell Stanford 11 OJ Atogwe Stanford 12 Anthony Colson Long Beach State 13 Isaac Perkins Kent State 14 Beau Ross Central Washington 15 Trevor Gunlock Montana 16 Justin Lawrence Central Washington 17 Tyrone Dinneen Idaho 18 Sean Hall Butte CC 19 Justin Nikbakhsh-Tali Washington State 20 John Darcy Stanford 21 Peter Francis Chico State 22 Victor Antonescu West Valley College 23 Vonshae McKnight Chabot College 24 Haben Hagos Long Beach State 25 Steve Groff Clackamas C.C. 26 Bobby Bernal Butte CC 27 Patrick Sideris Portland State 28 Austin Neudecker MIT 29 Corey Swim Clackamas C.C. 30 Tony Castro Modesto JC 31 Adam Puckett George Fox 32 Tim Taylor Irvine Valley College 33 David Rivera Butte CC 34 Victor Williamson MIT

Men's High Jump 1 Michael Ponikvar Stanford 2 Damian Olson Central Oregon TC 3 Kurtiss Dilley Sacramento City College 4 David Jaworski USC 5 Raymond Bergstrom Stanford 6 Pat Harrigan Washington State 7 Kus Jeff Michigan State 8 Craig Mielcarz MIT 9 Bryan Anderson Montana 10 Dan Casey Montana 11 Shaun Anderson Long Beach State 12 Donovan Kilmartin Unattached-Kilmartin 13 Joel Gordon Washington State 14 Matt Smothermon Kentucky 15 Steve Dwyer Washington State 16 Bryan Jillson Cal State Stanislaus 17 David Glasgow California 18 Jason Gatewood California 19 Mile Ruffell UC Davis 20 Herman Gill California 21 Kris Cuaresma-Primm California 22 Mike Reynolds Modesto JC 23 Marques Jackson Long Beach City College 24 Darryl Meigs Stanford 25 Devin Scoresby Ricks College 27 Haben Hagos Long Beach State 28 Rick Rajter MIT 29 Ernest Love Santa Ana College 31 Shelton Davis USC 32 Russell Silvers USC 34 Austin Neudecker MIT

Men's Pole Vault - Elite Section 1 Russ Buller Asics 2 Dean Starkey Unattached 3 Matt Phillips Club Northwest 4 Toby Stevenson Unattached 5 Paul Terek Michigan State 6 Scott Slover Unattached 7 Brad Walker Washington 8 Brian McLaughlin Pacific Bay Track Club 9 Bubba McLean California 10 John Besmer Unattached 11 David Grijalva USC

Men's Pole Vault - B Section 1 Brian Rohrer Alabama 2 Chris Daniel Kentucky 3 Matt Deering Michigan State 4 Jeffrey Ryan USC 5 Adam Bork Montana 6 Tom Skipper Unattached 7 Bevan Hart U.S. Army 8 Rick Collins Washington State 9 Ryan Nau Kent State 10 Jimmy Camilo Long Beach State 11 Donovan Kilmartin Unattached 12 Dominic Pellitierri Kent State 13 Tyler Gray Stanford 14 Ryan Turner Washington State 15 Forrest Wells Chico State 16 Jared Lee Idaho 17 Nate Harmon Chico State 18 Scott Jereb UC Davis 19 David Lindenberg UC Davis 20 Chuck Meeker Ricks College 21 Keith Christiansen George Fox 22 Nathan Ball MIT 23 Aaron Weiss Chico State 24 Trevor Gunlock Montana 25 Dan Kwon MIT

Men's Shot Put - NOTE NEW STARTING TIME OF 3:30PM ON FRIDAY 1 Jeff Chakouian Kentucky 2 Simon Stewart Idaho 3 Eric Vreumingen Holland 4 Steve Manz Michigan State 5 Brian Hallett Kent State 6 John Shovlain University of Nebraska 7 Craig Suter Wyoming 8 Jess Kirchhoff University of Nebraska 9 Matt Groh Detroit Mercy 10 Rusty Price Modesto JC 11 Tim Gehring Washington State 12 Phil Lueking University of Nebraska 13 Omer Inan Stanford 14 Kevin Johnson University of Nebraska 15 Tim Crater Idaho 16 Amin Nikfar California 17 Will Svitek Unattached 18 John Newell Sacramento City College 19 Cole Sprague Cal State Stanislaus 20 Mike Rainis USC 21 William O'Neill Unattached 22 Joe Lockridge Moorpark College 23 Jake Holbert Weber State 24 George Curts Stanford 25 Peter Bjorklund College of San Mateo 26 Tony Miranda California 27 Howdy Atkinson Chico State 28 Michael Hoffer Sweden 29 Anton Alves Chico State 30 Chris Ashton Ricks College 31 Tony Rivera College of San Mateo 32 Doug Sampson Chico State 33 Charlie Griffen Chabot College 34 Wallace Dixon Diablo Valley College 35 Martin Schultze Menlo College 36 Peter Bluvas MIT 37 Damon Taerea Diablo Valley College 38 Kalani Siliga Menlo College 39 Art Taylor Menlo College 40 Louie Kapukapu Menlo College

Men's Javelin 1 Ryan Smith Weber State 2 Kyle Rowley Southern Utah 3 Matt McGee Washington State 4 Nate Cummings Washington State 5 Seth Jens Washington 6 Derek McCray Kent State 7 Eugene Graf Unattached 8 John Smith Unattached 9 Corey Swim Clackamas C.C. 10 Joe Berro California 11 Matt Gassaway George Fox 12 Michael Hoffer Sweden 13 Brett Gebhardt Chico State 14 Paul Terek Michigan State 15 Ben Logan Michigan State 16 Neil Finger Ricks College 17 Jason Cavanaugh Ricks College 18 Tom Green Chabot College 19 Angellero Sessions Chabot College 20 Martin Schultze Menlo College 21 Kyle Dixon George Fox 22 Doug Hewlett Chico State 23 Nick Hultberg George Fox

Men's Hammer - Elite Section 1 Jerry Ingals U.S. Army 2 Boothby Scott Unattached 3 Nick Welihozkiy Stanford 4 Lucais MacKay Unattached 5 Michael Mai U.S. Army 6 Kibwe Johnson Moorpark College 7 Michael Murray USC 8 Zach Schaefer CC of Spokane 9 Tim Crater Idaho 10 Simon Stewart Idaho 11 Mike Milakoivc Pacific Bay TC 12 Luke Woydziak Unattached 13 Scott Biberthaler Unattached

Men's Hammer - B Section 1 Ryan Bruhn Clark CC 2 Matt Groh Detroit Mercy 3 Tim Gehring Washington State 4 Dan Williams Wyoming 5 Jason Crawford Cal State Stanislaus 6 Lee Harrison USC 7 John Newell Sacramento City College 8 Cole Sprague Cal State Stanislaus 9 Paul Etter Clackamas C.C. 10 Bill Powers Kentucky 11 Zeck Whittington California 12 Chris Khan MIT 13 Ted Cordeiro Montana 14 Dustin Gregston Idaho 15 Shane Sonognini Weber State 16 Howdy Atkinson Chico State 17 Jess Kirchhoff University of Nebraska 18 Josh Rowe Chico State 19 Adam Patrick University of Nebraska 20 Tom Densevich Kent State 21 Jake Holbert Weber State

Men's Discus - Elite Section 1 Omer Inan Stanford 2 Kibwe Johnson Moorpark College 3 Lucais MacKay Unattached 4 Bill Powers Kentucky 5 Simon Stewart Idaho 6 Jeff Chakouian Kentucky 7 Gregg Hart Unattached 8 Mat Schwinn Washington 9 Ralph Fruguglietti Unattached 10 John Shovlain University of Nebraska 11 Adam Patrick University of Nebraska 12 Matt Karsevar Unattached

Men's Discus - B Section 1 Chris Khan MIT 2 Brian Hallett Kent State 3 Matt Groh Detroit Mercy 4 Steve Manz Michigan State 5 Tony Miranda California 6 Ben Logan Michigan State 7 Joe Berro California 8 Dan Williams Wyoming 9 Craig Suter Wyoming 10 Ian Shelswell Unattached 11 Will Svitek Unattached 12 Derek Lobedan Unattached 13 William O'Neill Unattached 14 Dustin Gregston Idaho 15 John Newell Sacramento City College 16 Kevin Johnson University of Nebraska 17 Peter Bjorklund College of San Mateo 18 Ted Cordeiro Montana 19 Shane Sonognini Weber State 20 Peter Bluvas MIT


#gostanford



advertisement

Cardinal AXEcess

Cardinal AXEcess
FRESH FROM THE FARM
#GoStanford Student-Athlete of the Week
#gostanfod