MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
Final List of Declared College/Open Athletes for Stanford Invitational
Courtesy: Stanford Athletics  
Release: 03/25/2003

Stanford Track & Field Invitational
March 28-29, 2003
Cobb Track and Angell Field

FINAL LIST OF DECLARED ATHLETES

This is the final list of athletes declared for the meet. We were not able to accept any athletes from the Waitlist.

Please note the following changes to the time schedule: Section #4 of the men's 5000m has been cancelled. Section #3 of the women's 5000m has been added at 10:15am on Friday. Section #4 of the men's 3000m Steeplechase has been cancelled. Section #2 of the women's 3000m Steeplechase has been moved up to 12:00pm on Saturday.

** PLEASE CHECK AT THE TRACK ON FRIDAY AND SATURDAY ** FOR ANY ADDITIONAL CHANGES TO THE START LIST OR ** TIME SCHEDULE.

Men's 100 Meters 1 Anthony Buchanan, Washington St 2 JaWarren Hooker, Asics 3 Anthony Slaughter, College of Sequoias 4 Chijioke Onyenegetcha, San Francisco CC 5 Star Roberts, Unattached 6 Rolando Blanco, New Era TC 7 Rubin Williams, Heritage TC 8 Bennie Chatman, Washington St 9 John Delai, Heritage TC 10 Clement Campbell, NY Institute of Tech 11 Andre Harbison, Express TC 12 Aaron Thigpen, Shabow TC 13 Miguel Fletcher, USC 14 Cris Hughes, V-Town TC 15 Travis Morse, Cal Poly SLO 16 TJ Rushing, Stanford 17 Wesley Williams, Cal St Northridge 18 Jacques McCary, College of Sequoias 19 Roc Alexander, Washington 20 Theron Harris, Clackamas 21 Nate Soelberg, BYU 22 Cody Fonnesbeck, BYU 23 Lamont Long, Cal St Northridge 24 Derrick Johnson, Washington 25 Matt Fountaine, Washington 26 Arvin Wu, San Francisco St 27 Ricci Dula, California 28 Tres Edwards, Contra Costa 29 Antwan Sherman, San Francisco CC 30 Reggie Williams, Washington 31 Jimmy Sattem, Portland St 32 Brenton Laws, Washington 33 Emmanuel Marshall, Cal St Fullerton 34 Paul Smith, BYU 35 Kurt Weber, Central Washington 36 D'andre McFarland, Contra Costa 37 Creus Hamilton, NY Institute of Tech 38 Hashim Hall, Portland St 39 Brandon Landy, Contra Costa 40 Donnell Ross, Chabot 41 Peter Fernandez, Long Beach St 42 Eric Hodge, Chabot 43 Dan Brink, Washington St 44 Andre Serrette, USC 45 Fabien Coutard, Central Washington 46 Elias Moreno, UC Irvine 47 Kenny McDaniel, Gator TC 48 Brian Lempola, Hamline 49 Julian Keyes, San Francisco CC 50 Jeremiah Armstead, Highline CC 51 Bach Khongsaengdao, Humboldt St 52 Ryan Gentz, Hamline 53 Jonathon Wong, San Francisco St 54 Jamal Liggin, San Francisco CC 55 Nick Mazur, California

Women's 100 Meters 1 Natasha Mayers, USC 2 Kelli White, Remi TC 3 Angela Manuel, Remi TC 4 Chauntae Bayne, Stanford 5 Lacy Hinzpeter, Montana St 6 Alexis Weatherspoon, USC 7 LaKiesha Givens, Gator TC 8 Miya Edmondson, USC 9 Felicia Stone, Sheffield Elite 10 Misty McConnell, Weber St 11 Yvonne Kanazawa, Japan 12 Kim Burress, New Mexico St 13 Decola Groce, Unattached 14 Shyrell Hobson, New Mexico St 15 Tamara Gulley, Washington St 16 Antonette Carter, California 17 Jacqueline Earls, California 18 Jamila Carter, Nevada 19 Bree Skinner, Washington St 20 Kerion Mathison, NY Institute of Tech 21 Verona Mitchell, NY Institute of Tech 22 Georgia Wilkins, Cal St Northridge 23 Jerita Crudder, Nevada 24 Brooke MacDonald, U of British Columbia 25 Jody Binder, Central Washington 26 Sally Wong, U of British Columbia 27 Tonia Burgard, Augustana 28 Nicole Hatcher, Washington St 29 Melinda Malone, Cal St Northridge 30 Kathleen Hobbs, Utah St 31 Audie Nodell, Belmont 32 Rianna Moore, Washington 33 Heather Murtaugh, Oregon 34 Kandace Wilson, Cal St Fullerton 35 Rashaida Coleman, San Francisco St 36 Charlene Deardorff, Long Beach St 37 Celeste Robillard, New Mexico St 38 Monica Green, California 39 Ena Shemi, Portland St 40 Blair Gabler, Cal St Fullerton 41 Qadriyyah Abdullah, California 42 Tonika Vickers, Pacific Lutheran 43 Terri Lorenz, Weber St 44 Sheryl Garner, BYU 45 Veronique Richardson, Unattached 46 Helene DeBoulet, NY Institute of Tech 47 Aziza Bledsoe, San Francisco St 48 Regina Young, Long Beach St 49 Camelle Taylor, Portland St 50 Lisan Knight, NY Institute of Tech 51 Victoria Folayan, Stanford 52 Openell McDowell, Sacramento CC

Men's 200 Meters - Saturday 1 JaWarren Hooker, Asics 2 Milton Little, Stanford 3 Jerome Davis, Unattached 4 Anthony Buchanan, Washington St 5 Corey Nelson, Bronco TC 6 Andre Ammons, EOYDC TC 7 Andrew Reyes, Liberia 8 Rubin Williams, Heritage TC 9 Hung Nguyen, Cal St Northridge 10 Ahmad Wright, Unattached 11 TJ Rushing, Stanford 12 Wes Felix, USC 13 Gerren Crochet, Stanford 14 Clement Campbell, NY Institute of Tech 15 Justin Williams, Stanford 16 Bruno Wavelet, NY Institute of Tech 17 Paul Smith, BYU 18 Fred Williams, Cal St Fullerton 19 Aaron Thigpen, Shabow TC 20 Cedric Young, Utah St 21 Creus Hamilton, NY Institute of Tech 22 Bennie Chatman, Washington St 23 Matt Nielsen, BYU

Men's 200 Meters - Friday 1 Nick Sebes, Stanford 2 Matt Fountaine, Washington 3 Theron Harris, Clackamas 4 Brenton Laws, Washington 5 Nohel Corral, UC Santa Barbara 6 Jerome Milner, Weber St 7 Peter Fernandez, Long Beach St 8 Fabien Coutard, Central Washington 9 Nick Mazur, California 10 Arvin Wu, San Francisco St 11 Ryan Donnelly, UC Santa Barbara 12 Tres Edwards, Contra Costa 13 Chris Ryan, Stanford 14 Dan Brink, Washington St 15 Ricci Dula, California 16 Kurt Weber, Central Washington 17 Andre Haynes, Cal St Northridge 18 Chris Coffey, Cal St Fullerton 19 Chris Martland, Belmont 20 Donnell Ross, Chabot 21 Lamont Long, Cal St Northridge 22 Brian Lempola, Hamline 23 Ryan Gentz, Hamline

Women's 200 Meters - Saturday 1 Natasha Mayers, USC 2 Aisha Margain, Cal St Northridge 3 Tiffany Giles, Washington St 4 Saidah Jones, Remi TC 5 Misty McConnell, Weber St 6 Lacy Hinzpeter, Montana St 7 Verona Mitchell, NY Institute of Tech 8 Bree Skinner, Washington St 9 Georgia Wilkins, Cal St Northridge 10 Miya Edmondson, USC 11 Decola Groce, Unattached 12 Kerion Mathison, NY Institute of Tech 13 Alexis Weatherspoon, USC 14 Shante Winters, Nevada 15 Tonia Burgard, Augustana 16 Jamila Carter, Nevada 17 Tiffany Bennett, USC 18 Kylie McCuen, UC Santa Barbara 19 Carrie Damschen, Montana St 20 Kathleen Hobbs, Utah St 21 Shannan Hawes, California 22 Lindsey Johnson, Stanford 23 Orenda Talton, Cal St Fullerton

Women's 200 Meters - Friday 1 Nashonme Johnson, Stanford 2 Danielle Saint-Leger, NY Institute of Tech 3 Chauntae Bayne, Stanford 4 Heather Murtaugh, Oregon 5 Christine Moschella, Stanford 6 Aneta Lemiesz, BYU 7 Jody Binder, Central Washington 8 Erin Curtis, UC Irvine 9 Grace Upshaw, Unattached 10 Melinda Malone, Cal St Northridge 11 Ola Sesay, Unattached 12 Nicole Hatcher, Washington St 13 Jerita Crudder, Nevada 14 Elise Geiger, UC Santa Barbara 15 Rashaida Coleman, San Francisco St 16 Gayle Imran, Portland St 17 Dania Swosinski, Western Washington 18 Chinny Offor, Stanford 19 Charlene Deardorff, Long Beach St 20 Janette Davis, Oregon 21 Helene DeBoulet, NY Institute of Tech 22 Blair Gabler, Cal St Fullerton 23 Tonika Vickers, Pacific Lutheran 24 Kim Burress, New Mexico St 25 Shyrell Hobson, New Mexico St 26 Camelle Taylor, Portland St 27 Mary Bennion, BYU 28 Katrina Powell, New Mexico St 29 Emily Griffin, UC Santa Barbara 30 Sheryl Garner, BYU 31 Collette Grosnickle, BYU 32 Ena Shemi, Portland St 33 Erica Davenport, California 34 Lisan Knight, NY Institute of Tech

Men's 400 Meters - Saturday 1 Nick Sebes, Stanford 2 Dai Tamasue, Remi TC 3 Matt Nielsen, BYU 4 Corey Cameron, New Era TC 5 Corey Nelson, Bronco TC 6 D'Marcus Williams, EOYDC TC 7 Jerome Milner, Weber St 8 Kish Beverly, BYU 9 Orville Taylor, NY Institute of Tech 10 Damaine Reed, Cal St Northridge 11 Andrew Reyes, Liberia 12 Tyrone Ward, Cal Poly SLO 13 Cristian Adams, Washington 14 Ahmad Wright, Unattached 15 Charley Berkeley, Remi TC 16 Brandon Matlock, USC 17 Matt Rowe, BYU 18 Shelton Davis, USC 19 Sean Williams, Washington 20 Anthony Robinson, Portland St 21 Brady Douglas, Long Beach St 22 Greg Forni, Washington 23 David Chesser, BYU 24 Eric Dudley, Washington St 25 Lawrence Jones, Cal St Northridge 26 Jason Dolison, Long Beach St 27 Nik Williams, Washington

Men's 400 Meters - Friday 1 Nick Thornton, UCLA 2 Josh McBride, San Francisco CC 3 Qieed Ishmael, Washington St 4 Michael McEachron, UC Irvine 5 Omar Lopez, San Mateo 6 Lamarr Kirk, Washington St 7 Marcus Goss, Contra Costa 8 Daniel Mollo, West Valley 9 Ricco Brown, Cal St Northridge 10 Ryan Kroll, Long Beach St 11 Lenouris Jones, San Francisco St 12 Nestor Solis, San Francisco St 13 Sherman Clayton, Humboldt St 14 Malcolm McLemore, Highline CC 15 Jerome Sirmans, Highline CC 16 Ajani Bryd, San Francisco St 17 Everett Savoy, San Francisco CC 18 Alex Jeffrey, NY Institute of Tech 19 Dennis Bishop, San Francisco CC 20 Harrison Osourji, UC Santa Barbara 21 Ailton Ramos, NY Institute of Tech 22 Josh Johnson, Humboldt St 23 Loyal Allen, Highline CC 24 Aaron Ellis, California 25 Chris Ryan, Stanford 26 Genna Abramenko, San Francisco St 27 Sal Washington, West Valley 28 Chris Boykin, California 29 David Johnson, Chabot 30 Wyatt Ammon, Hamline 31 Scott Norby-Cedillo, California

Women's 400 Meters - Saturday 1 Tiffany Giles, Washington St 2 Aneta Lemiesz, BYU 3 Nashonme Johnson, Stanford 4 Chantee Earl, Nike Farm Team 5 Christine Moschella, Stanford 6 Nakiya Johnson, USC 7 Janette Davis, Oregon 8 Christina Hardeman, De Anza 9 Lacy Hinzpeter, Montana St 10 Carrie Damschen, Montana St 11 Chinny Offor, Stanford 12 Monique Jessie, Washington St 13 Jennifer Rockwell, BYU 14 Francis Santin, Cal St Northridge 15 Deanna Slaton, California 16 Leianna Mathews, Cal St Northridge 17 Selena McLaren, NY Institute of Tech 18 Lauran Dignam, Washington 19 Shante Winters, Nevada 20 Lauren Adams, UC Irvine 21 Anita Nygard, BYU 22 Rianna Moore, Washington 23 Karen Kelly, NY Institute of Tech 24 Lauren Simmons, Nike Farm Team 25 Sabreena Jones, Nevada

Women's 400 Meters - Friday 1 Linetta Wilson, South Bay TC 2 Ashley Wysong, Nike Farm Team 3 Dana Brewer, V-Town TC 4 Brandy Stephens, Unattached 5 Lauren Seibel, U of British Columbia 6 Angel Brown, De Anza 7 Gayle Imran, Portland St 8 Lauren Dorsey, California 9 Olivia Palermo, Highline CC 10 Buffany Hunter, California 11 LeBren Martin, Cal Poly SLO 12 Danielle McMillian, Stanford 13 Dania Swosinski, Western Washington 14 Tiffany Bennett, USC 15 Mary Bennion, BYU 16 Amy Robinson, BYU 17 Amber Nefas, UC Irvine 18 Deirdre Reese, West Valley 19 Ashley Caldwell, UCLA 20 Melissa Allen, Cal St Fullerton 21 Becky Holliday, Oregon 22 Katrina Powell, New Mexico St 23 Jill Steele, Utah St 24 Monica Moore, Portland 25 Naomi Young, Northwest 26 Shanille Fairweather, Long Beach St 27 Mary Murphy, Oregon

Men's 800 Meters - Saturday 1 Michael Stember, Nike 2 Temo Trujillo, UC Davis 3 Brad Osguthorpe, Weber St 4 Chad Simkins, BYU 5 Ross Krempley, Team XO 6 Michael Granville, Nike Farm Team 7 Kevin Elliott, Nike Farm Team 8 Eric Weaver, Adams St 9 Jeff Taylor, BYU 10 Jeryl Wilborn, Pittsburgh 11 Chris Burns, Nebraska 12 Lars Kjerengtroen, BYU 13 Chris Puga, Cal St Northridge 14 PJ Grosserode, Nebraska 15 Anthony Heckman, USC 16 Todd Arnold, Washington 17 Jacob Gustafsson, BYU 18 Deon Bascom, Pittsburgh 19 Martell Munguia, UCLA 20 Tony Martinelli, Chico St 21 Lucas Bauman, Nebraska 22 Rapheal Asafo-Agyei, USC 23 Ron DiMaggio, Reebok Aggies 24 Chris Williams, U of British Columbia 25 Chris Binschus, Humboldt St 26 Phil Tabor, Washington 27 Phil Young, UCLA 28 Darrell Tozier, UC Irvine 29 Thomas Chamney, Notre Dame 30 Jonathan Post, Idaho 31 Damian Sobers, NY Institute of Tech

Men's 800 Meters - Friday 1 Torin Koos, Utah 2 DJ Ozan, UC Santa Barbara 3 Mike Baker, Hamline 4 Terrell Davis, Nike Farm Team 5 Che Banjoko, Unattached 6 Kevin Ullman, Track West 7 Wayne Patton, Track West 8 Kyle Dunst, UC Davis 9 Rob Kasper, Cal St Northridge 10 Busayo Ojumu, Stanford 11 Collin Olcott, Portland St 12 Josh Garrett, Humboldt St 13 Tetlo Emmen, UC Santa Barbara 14 Jon Manthey, Washington St 15 Sean Marzohf, San Joaquin Delta 16 Andre Williams, Clackamas 17 Isaac Jimenez, Idaho 18 Stuart Chaffee, Western Oregon 19 Matthew Jedreziak, U of British Columbia 20 Prentice Andy, St. Martin 21 Daniel Clements, Cal St Northridge 22 Randy Fair, California 23 Nate Nunnelly, Valparaiso 24 Kenneth Sang, Idaho 25 Kasey Waltamade, Cal St Fullerton 26 Michael Dickran, Long Beach St 27 Jason Bush, Central Washington 28 Mike Dickson, Highline CC 29 Jerret Mantalas, Western Oregon 30 Nolan Speichinger, Belmont 31 Jeff Conkey, Stanford 32 Brian Pyfer, Highline CC 33 James Tolan, California 34 Trevor Uyemura, California 35 Tom Allen, California 36 Kyle Bowler, Portland 37 Michael Bordoni, Unattached

Women's 800 Meters - Saturday 1 Lena Nilsson, UCLA 2 Tamika Williams, Nike Farm Team 3 Linetta Wilson, South Bay TC 4 Maggie Vessey, Cal Poly SLO 5 Eri Macdonald, Oregon 6 Erica Sigmont, Arkansas 7 Erin Raggio, Columbia 8 Nicole McRae, Nevada 9 Tyrona Heath, Nike Farm Team 10 Katie Hotchkiss, Stanford 11 Lindsay Hyatt, Stanford 12 Daniela Pogorzelski, Idaho 13 Victoria Martinez, Adams St 14 Lache Bailey, California 15 Diljeet Mendoza, Unattached 16 Julie Hinton, Nevada 17 Julia Rocque, BYU 18 Lakeysha McClenton, Cal St Fullerton 19 Shannon Rowbury, Duke 20 Danielle McMillian, Stanford 21 Chloe Jarvis, California 22 Kali Baker, Nevada 23 Wendy Chan, UC Irvine 24 Kerry Meagher, Notre Dame 25 Dawnyell Fletcher, Arkansas 26 Gina Clayton, USC

Women's 800 Meters - Friday 1 Claudia Ortega, South Bay TC 2 Nellie Hammons, Utah 3 Sarah Kraybill, Seattle Pacific 4 Alicen Maier, Central Washington 5 Bridget Duffy, California 6 Lindsey Maclise, California 7 Hillary Schwarzbach, USC 8 Allison Hall, UCLA 9 Angelita Green, Washington St 10 Kelsey Metcalfe, Portland 11 Yfa Kretzschmar, Stanford 12 Cathy Picha, UC Irvine 13 Rosanna Kirkendall, Cal St Northridge 14 Alisha Murdoch, Idaho 15 Ali Jones, Nebraska 16 Rachel Nelson, Valparaiso 17 Renee Wageman, Nebraska 18 Rebekah Yancoskie, Clackamas 19 Maja Ruznic, California 20 Sara Schaaf, Oregon 21 Seanna Martin, UC Santa Barbara 22 Lindsay Christman, UC Santa Barbara 23 Lauren Christman, UC Santa Barbara 24 Tashaurie Rogers, UC Santa Barbara 25 Lisa Sandoval, California 26 Lindy Mullen, Central Washington 27 Michelle Donovan, Oregon 28 Ashley Relf, San Francisco St 29 Holly Hobson, Concordia 30 Corrin Hoffman, Hamline

Men's 1500 Meters - Saturday 1 Michael Stember, Nike 2 Joel Atwater, Weber St 3 Martin Allgeyer, SMU 4 Nathan Robison, BYU 5 Grant Robison, Stanford 6 Michael Altieri, Wake Forest 7 Thomasz Babiszkiewisz, USC 8 James Bowler, Nebraska 9 Peter Etoot, Alabama 10 John Collin, Unattached 11 Noel Paulson, Oregon 12 Eric Morrison, Notre Dame 13 Eric Logsdon, Oregon 14 Bryan Woodward, Nike Farm Team 15 Matt Gabrielson, Team USA Minnesota 16 Devin Kemper, Club Northwest 17 Geoff Perry, Club Northwest 18 Dereck Treadwell, Nike Farm Team 19 Mike Nielson, Utah St 20 Adam Thomas, Iowa 21 Mitch Zundel, Utah St 22 Kevin Somok, Notre Dame 23 Bryan Lindsay, BYU 24 Justin Romaniuk, Stanford 25 Marc Sylvester, Tennessee 26 Evan Fox, Stanford 27 Michael Klass, Nike Farm Team 28 Rob Vermillion, Nike Farm Team 29 Brendan Fitgibbons, Nike Farm Team 30 Steve Loughlin, Stanford 31 Philip West, Stanford

Men's 1500 Meters - Friday 1 Nephi Tyler, Utah 2 Colby Frazier, Utah 3 Aucencio Martinez, Adams St 4 Jan Eitel, Idaho 5 Michael Ciampini, Boise St 6 Mike Kebbe, Portland St 7 John Russell, Washington 8 Dan Gibson, Stanford 9 Peter Meindl, Unattached 10 Brandon Collins, Cal Poly SLO 11 Sean Ricketts, Cal Poly SLO 12 Ian Johnson, Washington St 13 Evan Garich, Portland St 14 Nate Nunnelly, Valparaiso 15 Jonathan Hickey, Washington 16 Steven Springhorn, Chico St 17 Bryan Bennet, Nike Farm Team 18 Carlson Nathan, St. Martin 19 Ryan Snellen, Belmont 20 Doug Hamilton, Humboldt St 21 Jeryl Wilborn, Pittsburgh 22 Forest Braden, Boise St 23 Mike Kamm, Nebraska 24 David Olson, Weber St 25 Joel Bosserman, UC Davis 26 Damian Sobers, NY Institute of Tech 27 Vinnie Ambrico, Notre Dame 28 Andrew Robinson, Washington 29 David Kunnas, Utah St 30 Jacob Gomez, Unattached 31 Manny Lopez, Cal St Stanislaus 32 Justin Ireland, Washington St 33 Jonathan Stevens, Stanford 34 Sean Drake, Unattached 35 Jonathan Pierce, Unattached 36 Steven DeWitt, Unattached 37 Rusty Pruden, Clackamas 38 Zach Bates, Cal St Northridge 39 Ricky Barnes, UC Irvine 40 Deon Bascom, Pittsburgh 41 Thomas Whelan, UC Irvine 42 Joel Alberts, Idaho 43 Casey Kellogg, Eastern Washington 44 Josh Roys, Eastern Washington 45 Chris Layman, Chico St 46 Kile Taylor, Humboldt St 47 Craig Lee, California 48 LeCount Tim, Seattle Pacific 49 Tony Ahr, UC Davis 50 Eric Loudon, Cal St Fullerton 51 Brett Hargrave, Portland 52 David Sanots, UC Irvine 53 Matt Stalker, Belmont 54 Scott Ellwanger, South Dakota 55 Tim Williams, Nebraska 56 Nick Arciniaga, Cal St Fullerton 57 Blaine Ashley, Chico St 58 Chuck McKenzie, Portland 59 Kurt Wolf, Idaho 60 Reggie Oronoz, Unattached 61 Scott McConville, UC Santa Barbara 62 Josh Singsaas, Portland

Women's 1500 Meters - Saturday 1 Lauren King, Notre Dame 2 Courtney Inman, Washington 3 Ashley Couper, Nike Farm Team 4 Sally Hauser, Nike Farm Team 5 Lauren Fleshman, Stanford 6 Malindi Elmore, Stanford 7 Londa Bevins, Arkansas 8 Shannon Rowbury, Duke 9 Rebecca Stallwood, Saucony 10 Molly Huddle, Notre Dame 11 Alison Mann, Track West 12 Tiffany Burgess, UCLA 13 Lindsey Egerdahl, Washington 14 Emily Mortensen, Adams St 15 Daniela Pogorzelski, Idaho 16 Kristy Barrus, BYU 17 Jeane Goff, Stanford 18 Katie Hotchkiss, Stanford 19 Aeron Genet, Reebok Aggies 20 Letiwe Marakurwa, Idaho 21 Anika Smith, BYU 22 Alicen Maier, Central Washington 23 Genny Minnoch, Weber St 24 Mindy Peterson, Indiana 25 Danielle Morrell, USC 26 Korinda Godwin, Northwest 27 Crystal Evans, Northwest 28 Anne Shadle, Nebraska 29 Angela Talarico, Cal St Northridge 30 Kristina Proticova, Northwest 31 Audrey Giesler, Indiana 32 Mary Reeves, Butler

Women's 1500 Meters - Friday 1 Bridget Duffy, California 2 Christine Olen, Reebok Aggies 3 Lida Clapier, Utah St 4 Lindsey Maclise, California 5 Diljeet Mendoza, Unattached 6 Cara Nichols, Western Kentucky 7 Nicole McRae, Nevada 8 Kathryn Schlegel, Cal Poly SLO 9 Maria Rodriquez, UC Davis 10 Cosette Smith, UC Santa Barbara 11 Tania VanderMeulen, Idaho 12 Ana Morales, Notre Dame 13 Margaret Pridgen, Chico St 14 Shannon O'Connor, San Francisco St 15 Tuelo Setswamorago, Idaho 16 Caitlin Prunty, Eastern Washington 17 Alison Smith, Portland 18 Amanda Armstrong, UC Irvine 19 Sarah West, UCLA 20 Christi Howell, Utah St 21 Stephanie Rothstein, UC Santa Barbara 22 Laci Jackson, New Mexico St 23 Eliza Benson, Belmont 24 Trine Sierslev, New Mexico St 25 Linsday Roberson, Nevada 26 Wendy Fortino, Cal St Stanislaus 27 Emma Garrard, Nevada 28 Rachel Nelson, Valparaiso 29 Melissa Schoen, Augustana 30 Terry Vega, Cal St Fullerton 31 Kari Rissmiller, Clackamas 32 Joanna Luk, San Francisco St 33 Erinn Gulbrandsen, Oregon 34 Mandy Peterson, Portland St 35 Maria Blazquez, Cal St Fullerton 36 Emily Haigh, UCLA 37 Kelli Vanderburg, UC Irvine 38 Isaura Rodriguez, Humboldt St 39 Kelly Ortlieb, Chico St 40 Nicole Feest, Oregon 41 Eva Markiewicz, California 42 Sara Frank, Nevada 43 Bevin Kennelly, Idaho 44 Melis Garner, Nevada 45 Whitney Niemcziek, Portland 46 Desiree DeJesus, UC Santa Barbara 47 Natalie Perkins, Concordia 48 Kristin McKnight, Belmont 49 Sara Sundborg, Portland 50 Michelle Pierce, Portland 51 Janet Yiu, West Valley 52 Constance Key, Belmont 53 Lindsay Honea, Belmont 54 Courtney Laughead, Belmont 55 Molly Bull, Washington St

Men's 3000 Meter Steeplechase - Section #1 1 Dave Milne, Unattached 2 Jan Eitel, Idaho 3 Joel Atwater, Weber St 4 Gary Blackman, Butler 5 Matt Harriman, Portland 6 Tim Kelly, Tennessee 7 Erik Emilsson, UCLA 8 Tyler Bushnell, BYU 9 Ben Bruce, Cal Poly SLO 10 Owain Matthews, Tulsa 11 Mickael Colin, Wichita St 12 Ken Richardson, Weber St 13 Brett Holts, Oregon 14 Justin Patananan, UCLA

Men's 3000 Meter Steeplechase - Section #2 1 Matt Adams, BYU 2 Jeff Wilson, UC Davis 3 Ryan Jensen, Idaho 4 Todd Fayant, Alabama 5 Jt Service, UC Santa Barbara 6 Patrick Boivin, Chico St 7 Kevin Davis, California 8 Sean Knapp, Stanford 9 Thomas Beckum, Track West 10 Tyler Stanfield, Alabama 11 Luke Llamas, Cal Poly SLO 12 Bill Dolan, Portland St 13 Jeff Davidson, Utah 14 Ryan Griffith, Utah St 15 Rich Evanson, BYU 16 Bryce Lighthall, Cal St Fullerton 17 Justin Hurd, UC Davis

Men's 3000 Meter Steeplechase - Section #3 1 David Olson, Weber St 2 Tim Helms, UC Davis 3 Matt Cooley, UC Davis 4 Steve Fairclough, UC Davis 5 Matt DeShazo, Humboldt St 6 Rick White, Portland 7 Kurt Wolf, Idaho 8 Brandon Reiff, Idaho 9 Kenneth Sang, Idaho 10 Scott Brandos, UC Santa Barbara 11 Kenny Lawrence, Long Beach St 12 Cory Martin, Long Beach St 13 Jose Palma, Cal St Stanislaus 14 Travis Morisoli, UC Irvine 15 Dan Spence, California 16 Michael Kori, Unattached 17 Doug Brown, Valparaiso 18 Matt Blume, Valparaiso 19 Greg Jizmagian, California

Women's 3000 Meter Steeplechase - Section #1 on Friday 1 Sarah Pepera, Michigan St 2 Letiwe Marakurwa, Idaho 3 Shiloh Whiting, Arkansas 4 Audrey Giesler, Indiana 5 Daniela Pogorzelski, Idaho 6 Robin Wemple, Boise St 7 Caroline Pebley, Weber St 8 Rachel Bennion, Weber St 9 Heidi Bouwhuis, Weber St 10 Amber Ferner, Purdue 11 Kate Spigel, Washington 12 Melanie Marek, Utah St 13 Melissa McBain, UCLA 14 Abby Parker, California 15 Carolyn Shea, UCLA 16 Jenny Liou, UC Irvine

Women's 3000 Meter Steeplechase - Section #2 on Saturday 1 Tania VanderMeulen, Idaho 2 Brooke Vogel, Idaho 3 Hillary Smith, Washington St 4 Alicia Snyder-Carlson, Oregon 5 Lyndsey Kuehn, Chico St 6 Tuelo Setswamorago, Idaho 7 Kristi Cangiamilla, Chico St 8 Bevin Kennelly, Idaho 9 Danielle Hernandez, Cal St Fullerton 10 Ashley Allen, UCLA 11 Liz Mallon, UC Santa Barbara 12 Monica Myrhow, Nevada 13 Kathy Chinn, Belmont 14 Amanda Lee, Valparaiso 15 Hannah Coombe, Portland 16 Melis Garner, Nevada 17 Mikala Brooke, UC Davis 18 Melissa Barrett, UC Davis

Men' 5000 Meters - Section #1 1 Jeff Schiebler, Nike Canada 2 Eric Savoth, Nike Farm Team 3 Biegala Leszek, Poland 4 Brendan Rodgers, Nike Farm Team 5 Nick McFalls, Nike Farm Team 6 Jeremy Park, Washington 7 Ryan Woods, Nike Farm Team 8 Nick Martinez, New Mexico 9 Bruno Mazzotta, Northern Arizona 10 Paul Kezes, Club Northwest 11 Michael Hatch, Duke 12 Ryan Moorcroft, Cal Poly SLO 13 Antony Ford, Montana 14 Solomon Kandie, Unattached 15 Steve Greenwell, SMU 16 Peter Julian, Adidas 17 Eric Bell, Tennessee 18 Rob Cloutier, Tennessee 19 Eric Garner, Washington 20 Jerry Ziak, U of British Columbia 21 Jared Moore, Duke 22 Steve Loughlin, Stanford 23 Chris Emme, Stanford 24 Ben Aragon, UCLA 25 Tony Rakaric, Iowa 26 Steve Barrus, BYU 27 Chad Durham, BYU 28 Andy Carman, BYU

Men' 5000 Meters - Section #2 1 Eric Gans, Reebok Aggies 2 Chris Coffee, Oakley Golden Bear AC 3 Corey Creasey, Unattached 4 Steve Bohan, Saucony 5 Chris Gorgelous, Nike Farm Team 6 William Kemey, Belmont 7 Jim Nielson, Nike Farm Team 8 Biren Roy, Nike Farm Team 9 Nate Bowen, Nike Farm Team 10 Andy Fader, Washington 11 Trevor Coolidge, Portland 12 Jesse Fayant, Washington 13 Avery Blackwell, Nike Farm Team 14 Andrew Hill, Stanford 15 Robert Smitson, Stanford 16 Philip West, Stanford 17 David Vidal, Stanford 18 Isaac Hawkins, Stanford 19 Justin Neems, USC 20 Ken Richardson, Weber St 21 Dustin Duke, Washington 22 Jak Kuehn, UC Davis 23 John Keane, Notre Dame 24 Kevin Smith, Portland 25 Aaron Crague, Valparaiso 26 Chris Durkin, U of British Columbia 27 Branden Fuller, Eastern Washington 28 Parker Pruett, Nike Farm Team 29 Tom McGlynn, Nike Farm Team 30 Dan Hinckley, BYU 31 Nick Schuetze, Portland 32 Jt Service, UC Santa Barbara 33 Trevor Ball, Utah St 34 Mario Macias, College of Sequoias 35 Steve Laurie, UC Davis 36 Martin Conrad, California 37 Russ Martin, Stanford 38 Jordan Horn, Cal St Fullerton 39 Vernon Ruiz, Chico St 40 Justin Rau, UC Davis 41 Juan Sanchez, Chico St 42 Carl Dambkowski, Unattached

Men' 5000 Meters - Section #3 1 David Stillman, Stanford 2 Will Merchad, UC Davis 3 Jeff Gardina, UC Santa Barbara 4 Ryan Jensen, Idaho 5 Terrance Wroblewski, Long Beach St 6 Chris Hollis, Portland St 7 Vik Mahan, Cal St Fullerton 8 Pat Searing, Clackamas 9 Mike Wallace, Nike Farm Team 10 Chris White, UC Santa Barbara 11 Clay Hemlock, Highline CC 12 Steve Schaefer, Portland 13 Brian Kostock, Humboldt St 14 Adam Lindahl, South Dakota 15 Andy Baksa, Belmont 16 Chad Galbreath, UCLA 17 Josh Sohn, Stanford 18 Darren Salmi, UC Santa Barbara 19 Mike Diano, Pittsburgh 20 Jonathan Balzer, California 21 Nick DeFelice, Unattached 22 Steven Hinkle, Boise St 23 Steve DeKoker, Western Washington 24 Jose Palacios, Cal St Stanislaus 25 John Kluve, UC Irvine 26 Pat McGuire, Highline CC 27 Chad Kilian, Portland 28 Josh Sherven, Boise St 29 Brandon Wedam, Portland 30 Kyle McPhee, Belmont 31 Brian Murphy, Portland 32 Ricky Brackett, Santa Clara 33 John Hinman, Santa Clara 34 Aaron Sather, Highline CC 35 Brian Stehmeier, Unattached 36 Sammy Shaw, Belmont 37 Brandon Reiff, Idaho 38 Art Avitia, UC Santa Barbara 39 Aaron Eckert, Western Oregon 40 Matt Hellier, Air Force Academy

Women's 5000 Meters - Sections #1 and #2 Sections will be drawn by the Clerk once athletes have checked-in on Friday. 1 Alicia Craig, Stanford 2 Sally Hauser, Nike Farm Team 3 Sarna Becker, Nike Farm Team 4 Marie Davis, Nike Farm Team 5 Elissa Riedy, Nike Farm Team 6 Rebecca Stallwood, Saucony 7 Christin Wurth, Arkansas 8 Desiree Davila, Arizona St 9 Jessica Scalzo, Arizona St 10 Londa Bevins, Arkansas 11 Katie Martin, BYU 12 Liz Guerrini, Unattached 13 Kelly Cordell, Reebok Aggies 14 Melissa Sutton, Track West 15 Anna Blue, Washington St 16 Melissa Stellato, Columbia 17 Sally Meyerhoff, Duke 18 Laura Stanley, Duke 19 Laura Turner, BYU 20 Ashley Winter, Weber St 21 Brooke Thomas, USC 22 Ann Gaffigan, Nebraska 23 Yvonne Liebig, Reebok Aggies 24 Erin Sullivan, Stanford 25 Magdalena Sandoval, Oregon 26 Maureen McCandless, Pittsburgh 27 Laura Harmon, Oregon 28 Kati Gosnell, Humboldt St 29 Elise Greenwood, Utah 30 Jenny Rodgers, Portland St 31 Jamie Gibbs, Washington 32 Tiffany Stilwater, Northwest 33 Maureen Scott, Arkansas 34 Ariana Lee, Montana St 35 Phebe Ko, Duke 36 Kim Stone, Northwest 37 Danyel Longmire, Northwest 38 Tania VanderMeulen, Idaho 39 Linn Schulte-Sasse, Nike Farm Team 40 Meaghan Leon, Duke 41 Jessie Gordon, Arkansas 42 Paris Edwards, Duke 43 Liz Wort, Duke 44 Kerry Bogner, Montana 45 Camille Connelly, Washington 46 Anita Siraki, Stanford 47 Christy Borak, California 48 Olga Cronin, Western Kentucky 49 Bonita Paul, Western Kentucky 50 Erin Seward, Nevada 51 Annie Kawasaki, Portland St 52 Sopagna Eap, UC Davis 53 Audrey Golightly, Utah St 54 Jenna Huber, Nevada 55 Ashlee Vincent, Western Washington 56 Julie Shields, Indiana 57 Hannah Coombe, Portland 58 Chloe Glare, UC Davis 59 Nicole Feest, Oregon 60 Jessica Gall, Indiana 61 Kathryn Handrup, Nebraska 62 Kristin Cohoon, Stanford 63 Anne Glenn, UC Davis 64 Kristen Rohde, Portland 65 Brooke Vogel, Idaho

Women's 5000 Meters - Section #3 This added section will be run at 10:15am on Friday. 1 Missy Lendl, Chico St 2 Kathy Rice, Portland 3 Liz Camy, Cal St Northridge 4 Jessica Neu, UC Davis 5 Dolores Bergmann, Humboldt St 6 Kaleena Yee, UC Irvine 7 Virginia Johnson, Nevada 8 Katherine Stephenson, Humboldt St 9 Laura Cherdack, UC Davis 10 Melinda Fuller, UC Irvine 11 Kelly Cronin, Humboldt St 12 Trine Sierslev, New Mexico St 13 Desiree Leek, UC Santa Barbara 14 Jennifer James, Chico St 15 Tiffany Picinich, Central Washington 16 Laci Jackson, New Mexico St 17 Bevin Kennelly, Idaho 18 Kayla Christensen, Boise St 19 Heather Shurtleff, Concordia 20 Jamie Witt, Seattle Pacific 21 Jennifer Yadon, Long Beach St 22 Karen Olsen, Utah St 23 Desiree Dvorak, Cal St Stanislaus 24 Keidra Anderson, Hamline 25 Julia Corbett, Washington St 26 Kristin Furman, Belmont 27 Lynn Roessner, Belmont 28 Lindsay Honea, Belmont 29 Constance Key, Belmont 30 Donna Brown, San Francisco St 31 Laura Grossmann, Hamline

Men's 10,000 Meters - Section #1 1 Brad Hauser, Nike 2 Jonathon Riley, Nike 3 Mindaugas Pukstas, SMU 4 Fasil Bizuneh, Arizona St 5 Keating Westly, Texas Pan-American 6 Jason Hartmann, Oregon 7 Louis Luchini, Stanford 8 Seth Hejny, Stanford 9 Peter Kiprono, Alabama 10 Ryan Andrus, Oregon 11 Ian Dobson, Stanford 12 Adam Tenforde, Stanford 13 Travis Laird, Northern Arizona 14 Jason Woolhouse, Oklahoma St 15 Jake Flynn, Central Michigan 16 Ryan Miller, Reebok Aggies 17 Matt Gonzales, New Mexico 18 Joep Tigchelaar, Florida St 19 Peter Gilmore, Nike Farm Team 20 Jason Perscheid, Nike Farm Team 21 Patrick Gildea, Tennessee 22 Ryan Craig, Portland 23 Christopher Toloff, Michigan St 24 Neil Davis, Stanford 25 Adam Wallace, Wisconsin 26 Garick Hill, Wake Forest 27 Aaron Davis, Team Eugene 28 Andy Norman, Tulsa 29 William Kemey, Belmont 30 Nick Smith, Team Eugene 31 Chris Lundstrom, Unattached 32 Girmay Guangul, California 33 Arthemon Sindayigaya, Abilene Christian 34 Greg Rouault, Oklahoma St 35 Robert Smitson, Stanford 36 Jeff Driscoll, Portland

Men's 10,000 Meters - Section #2 1 Scott DeFilippis, Tennessee 2 Aaron Sharp, UC Santa Barbara 3 Todd Witzleben, LaSalle 4 Dylan Olchin, Colorado St 5 Carlos Carballo, California 6 Matt Chance, Baylor 7 Delfino Arevalo, Utah 8 Jason Kolb, Track West 9 Teren Jameson, Utah 10 Joel Klooster, Calvin 11 Casey Jermyn, Montana St 12 Steve Prescott, Utah St 13 John Garvie, Columbia 14 Scott Rantall, Oklahoma St 15 Michael Kiter, Washington 16 Kyle Orender, Purdue 17 Ben Koss, Washington 18 Karl Dusen, Columbia 19 John Mwangi, Alabama 20 David Danley, Utah St 21 Tom Kreger, Hamline 22 Riley Cook, Weber St 23 Nathan Wadsworth, Wichita St 24 Mark Wicklander, Washington St 25 Miguel Nuci, Unattached 26 Shaun Kelly, Weber St 27 Matthew McInnes, Toronto 28 Jeremy Skinner, Bronco TC 29 Mark Mandi, Washington 30 Mike Heidt, Washington St 31 Kevin McDonough, Alabama 32 Tyler Graff, Chico St 33 Ben Rush, Montana 34 Matt Laye, UC Davis 35 Zach Boteilho, Western Washington 36 Eric Rasmussen, Nebraska 37 Travis Boyd, Washington 38 Mathew Faulkner, Chico St 39 Kevin Clary, Montana St 40 Clark Bryner, Utah St 41 Isaac Lafond, Belmont 42 Benjamin Wynn, Utah St 43 Jose Cholula, Concordia 44 Brandon Reiff, Idaho 45 Brett Franz, Western Oregon 46 William Smith, Western Oregon

Women's 10,000 Meters 1 Emily Nay, Utah 2 Paige Higgins, Kansas 3 Magdalena Lewy, Nike Farm Team 4 Heather Tanner, Nike Farm Team 5 Sabrina Monro, Washington 6 Devra Vierkant, BYU 7 Lindsey Thompsen, BYU 8 Jamie Krzyminski, Michigan St 9 Debbie Thornhill, Baylor 10 Vicky Gill, Florida St 11 Kate Bradshaw, Washington 12 Loretta Kilmer, Columbia 13 Anne Bersagel, Wake Forest 14 Tara Struyk, West Virginia 15 Lisa Antonelli, BYU 16 Kristen Ogden, BYU 17 Penny Splichal, Arkansas 18 Breanne Sandbury, BYU 19 Kristen Koppes, Impala Racing 20 Julie Manson, UC Irvine 21 Rebecca Obrecht, Indiana 22 Tiffany Rust, BYU 23 Stephanie Bylander, Adams St 24 Sarah Haskins, Tulsa 25 Letiwe Marakurwa, Idaho 26 Lisa Massoth, UC Irvine 27 Katie Appenrodt, UC Santa Barbara 28 Cindy Durocher, Michigan St 29 Laura Jakosky, Arkansas 30 Cynthia Losee, Weber St 31 Valerie Flores, UCLA 32 Lori Mann, UCLA 33 Carmen Winant, UCLA 34 Lindsay Hattendorf, Indiana 35 Lauren Shaffer, Pittsburgh 36 Katie Lee, Chico St 37 Sarah Como, Unattached 38 Janae Johnson, Weber St 39 Kayte Tranel, Nebraska 40 Carol Cabanillias, Utah St

Men's 110 Meter Hurdles 1 Chris Stokes, Muzik 2 Ryan Wilson, USC 3 William Erase, Unattached 4 Richard Benoy, Springco Athletics 5 Justin Williams, Stanford 6 Justin Wickard, Utah St 7 Rod Jett, Unattached 8 Eric Dudley, Washington St 9 Jay Williams, Portland St 10 Marc James, Washington 11 Blake Frazier, USC 12 Kenneth Thomas, USC 13 Andre Wright, Contra Costa 14 Russ Elggren, BYU 15 Donald Carter, Long Beach St 16 Nicholas Verbon, Washington 17 Shingo Suzumura, Long Beach St 18 Dustin Vetica, Utah St 19 Wiley King, Weber St 20 Kenny Vinh, UC Irvine 21 Keith Gill, Portland St 22 Michael Morrison, Unattached 23 Brad Seberhagen, Cal St Fullerton 24 Greg Ross, California 25 Will Sallee, Hamline 26 Chris Martland, Belmont 27 Josh Leyk, Washington St 28 Kent Centers, UC Santa Barbara 29 Mike Miller, San Francisco St 30 Carl Strong, Pacific Lutheran 31 Ben Gardner, BYU

Women's 100 Meter Hurdles 1 Miesha McKelvy, Sheffield Elite 2 Bisa Grant, EOYDC TC 3 Yvonne Kanazawa, Japan 4 Natasha Neal, Nike 5 Felicia Stone, Sheffield Elite 6 Natasha Neal, Unattached 7 Virginia Powell, USC 8 Lindsey Johnson, Stanford 9 Tamara Gulley, Washington St 10 Undine Becker, Stanford 11 Chanika Corley, Nevada 12 Allison Sewell, Nevada 13 Tunisia Johnson, USC 14 Wilamena Cisco, Cal Poly SLO 15 Cecilee Day, Weber St 16 Jenny Kenyon, Unattached 17 April Holliverse, California 18 Beyonka McDowell, Sacramento CC 19 Danielle Stokes, Cal St Northridge 20 Kerine Harvey, Portland St 21 Marian Fisher, BYU 22 Openell McDowell, Sacramento CC 23 Mallory Higgins, Washington 24 Brynne Steward, Washington 25 Sally Wong, U of British Columbia 26 Shelby Eykyn, Augustana 27 Gina Londono, Long Beach St 28 Anita Nygard, BYU 29 AnnaLee Walcott, BYU 30 Collette Grosnickle, BYU 31 Jana Young, Utah St 32 Nina Grubbs, Long Beach St 33 Lacey Welborn, Cal St Fullerton 34 Tiffany Campbell, Portland 35 Hillary Enloe, BYU 36 Ashley Rountree, Central Washington 37 Amber Hanson, Utah St 38 Genea Long, New Mexico St 39 Molley Moody, Belmont 40 Louise Akesson, Washington St 41 Najma Nurridin, San Francisco St 42 Cristy Woodruff, New Mexico St

Men's 400 Meter Hurdles 1 Eric Dudley, Washington St 2 Orenthius Hutchisen, New Era TC 3 Greg Flint, BYU 4 Ryan Wilson, USC 5 Robert Price, Remi TC 6 Brad Goodrich, Washington 7 Nick Seedall, Utah St 8 Tim Overfield, Portland St 9 Kevin Correnti, California 10 Richard Nero, Cal Poly SLO 11 Gerren Crochet, Stanford 12 Danny Elggren, Utah St 13 Alex Jeffrey, NY Institute of Tech 14 Halihl Guy, Cal St Northridge 15 Kenneth Thomas, USC 16 Dustin Vetica, Utah St 17 Kansas Whitear, BYU 18 Russ Elggren, BYU 19 Justin Williams, Stanford 20 Scott Jarvis, UC Irvine 21 Jesse Giordano, Washington 22 Michael Morrison, Unattached 23 Paul Mach, Seattle Pacific 24 Josh Leyk, Washington St 25 Jeff Garrison, USC 26 Ailton Ramos, NY Institute of Tech 27 Jershon Foyston, Highline CC 28 Ben Gardner, BYU 29 Nathan Enriquez, Long Beach St 30 Eric Allen, Cal Poly SLO 31 Mike Averill, U of British Columbia 32 Jon Payne, Pacific Lutheran 33 Ryan Los, Western Washington 34 Nate Henry, Clackamas 35 Mike Miller, San Francisco St 36 Kent Centers, UC Santa Barbara 37 Chris Anderson, Pacific Lutheran 38 Daniel Knickerbocker, Stanford

Women's 400 Meter Hurdles 1 Natasha Danvers, Nike 2 Francis Santin, Cal St Northridge 3 Undine Becker, Stanford 4 Carrie Damschen, Montana St 5 Lindsey Johnson, Stanford 6 Comfort Agara, Cal St Northridge 7 Chanika Corley, Nevada 8 Monique Jessie, Washington St 9 Cecilee Day, Weber St 10 Cambrielle Jensen, Washington 11 Tunisia Johnson, USC 12 LeBren Martin, Cal Poly SLO 13 Jennifer Rockwell, BYU 14 Anita Nygard, BYU 15 Kasandra Perkins, Cal St Northridge 16 Hillary Enloe, BYU 17 Julie Elliott, Portland 18 Suzanne Purmort, UC Irvine 19 April Holliverse, California 20 Amy Robinson, BYU 21 Allison Sewell, Nevada 22 Kaila Sampson, Stanford 23 Genea Long, New Mexico St 24 Karen Kelly, NY Institute of Tech 25 Louise Akesson, Washington St 26 Carrie Larsen, Pacific Lutheran 27 Selena McLaren, NY Institute of Tech 28 Brady Randall, Portland St 29 Emily Hillam, Utah St 30 Elizabeth Anderson, Stanford 31 Lina Pimentel, UC Irvine 32 Emily Griffin, UC Santa Barbara 33 Jenny Hansberry, Portland St 34 Janeshia Adams-Ginyard, California 35 Cristy Woodruff, New Mexico St 36 Brooke Baires-Irvin, California 37 Amber Hanson, Utah St 38 Destany Cearley, Cal St Fullerton 39 Kayla Mellott, Oregon 40 Lorraine Swaby, West Valley 41 C'Rel McAllister, Oregon 42 Lauren Barbieri, California 43 Shalonda Reynolds, California 44 Brandii Ruiz, Long Beach St 45 Ashley Mamola, West Valley 46 Molley Moody, Belmont 47 Charolette Gage, San Francisco CC 48 Veronica Lewis, San Francisco CC

Women's 4x100 Meter Relay 1 USC 2 Stanford 3 New Mexico St 4 Cal St Northridge 5 Cal St Fullerton 6 UC Irvine 7 California 8 Nevada 9 Cerritos 10 BYU 11 Portland St 12 NY Institute of Tech 13 Long Beach St 14 De Anza 15 UC Santa Barbara 16 Clackamas 17 West Valley

Men's 4x100 Meter Relay 1 USC 2 Washington St 3 Stanford 4 Washington 5 NY Institute of Tech 6 Cal St Northridge 7 BYU 8 Shabow TC 9 Cal Poly SLO 10 Cerritos 11 San Francisco CC 12 College of Sequoias 13 Portland St 14 Long Beach St 15 UC Irvine 16 Contra Costa 17 Highline CC 18 San Francisco St 19 Chabot 20 West Valley 21 Menlo

Women's 4x400 Meter Relay 1 USC 2 Washington St 3 Nike Farm Team 4 Stanford 5 Remi TC 6 Cal St Northridge 7 NY Institute of Tech 8 Washington 9 Oregon 10 BYU 11 Cal Poly SLO 12 Cal St Fullerton 13 Nevada 14 UC Irvine 15 Stanford 16 Oregon 17 Nebraska 18 Long Beach St 19 Utah St 20 Portland 21 Cerritos 22 UC Santa Barbara 23 Portland St 24 De Anza 25 Northwest 26 California 27 Stanford 28 Clackamas 29 West Valley

Men's 4x400 Meter Relay 1 Unattached 2 NY Institute of Tech 3 Stanford 4 BYU 5 Remi TC 6 USC 7 Nike Farm Team 8 Washington 9 College of Sequoias 10 Washington St 11 Cal Poly SLO 12 San Francisco CC 13 Cal St Northridge 14 Long Beach St 15 Cerritos 16 Utah St 17 Nebraska 18 Stanford 19 UC Santa Barbara 20 UC Irvine 21 San Francisco St 22 Portland St 23 Hamline 24 Contra Costa 25 Highline CC 26 Humboldt St 27 BYU 28 Chabot 29 West Valley 30 California 31 Stanford

Men's Long Jump - Top Section 1 Allen Simms, USC 2 Milton Little, Stanford 3 Aaron Williams, Cal St Fullerton 4 Gerren Crochet, Stanford 5 Julien Kapek, USC 6 Solomon Welch, Stanford 7 Wiley King, Weber St 8 Ryan Brown, Portland St 9 Andre Serrette, USC 10 Aron Szmuda, BYU 11 Lloyd Brown, NY Institute of Tech 12 Jamil Smith, Washington St

Men's Long Jump - B Section 1 Kyle Hopkins, San Diego Sports Inst 2 Vincent Ibia, Unattached 3 Cody Jones, Cal St Fullerton 4 Martin Boston, Washington St 5 Chris Martland, Belmont 6 LaShaun Green, Chabot 7 Phillipe Cook, Washington 8 Chris Singleton, Washington 9 Justin Lawrence, Central Washington 10 Jeremiah TolbertII, California 11 Michael Wong, UC Irvine 12 Isaac Herrera, UC Santa Barbara 13 Jerrick Holmes, Cal St Northridge 14 Kareem Rumah, Stanford 15 Godwin Mbagwu, Notre Dame 16 Michael Nguyen, UC Irvine 17 Ryan Donnelly, UC Santa Barbara 18 Ronald Carter, Long Beach St 19 Jas Gill, Montana 20 Greg Ross, California 21 Peter Rizzardi, Washington St 22 Onyekachi Emeh, San Francisco St

Women's Long Jump - Top Section 1 Jackie Edwards, Unattached 2 Grace Upshaw, Unattached 3 Ola Sesay, Unattached 4 Lena Swan, New Era TC 5 Beyonka McDowell, Sacramento CC 6 Lacy Hinzpeter, Montana St 7 Renee Dunn, Montana 8 Blessing Ufodiama, Washington St 9 Tiffany Jones, USC 10 Erin Williams, USC 11 Karen Ota, USC 12 Amanda Brown, Oregon

Women's Long Jump - B Section 1 Tosha Thomas, Cal St Fullerton 2 Leah Tapscott, Stanford 3 Terri Lorenz, Weber St 4 Lacey Welborn, Cal St Fullerton 5 Kelly Figueira, Cal St Fullerton 6 Chelsea Huffman, Idaho 7 Lindsey Sommer, BYU 8 Shelby Eykyn, Augustana 9 Veronique Richardson, Unattached 10 Antonette Carter, California 11 Katelyn Waterhouse, Washington 12 Tammy Stowe, Idaho 13 Schaquay Brignac, Cal St Northridge 14 Brittany Ricketts, Cal St Northridge 15 Milissa Lowe, New Mexico St 16 Holly Lipscomb, Long Beach St 17 Inge Prasethyo, California 18 Annita Reuben, UC Santa Barbara 19 Qadriyyah Abdullah, California 20 Kim Christiansen, UC Santa Barbara 21 Monica Green, California 22 Celeste Robillard, New Mexico St 23 Victoria Folayan, Stanford 24 Jennifer Lint, Stanford 25 Mychael Westervelt, Cal St Fullerton 26 Liis Berendsen, BYU 27 Genea Long, New Mexico St 28 Clarice Hayward-Lee, Oregon 29 Aziza Bledsoe, San Francisco St 30 Aroline Neal, Long Beach St

Men's Triple Jump - Top Section 1 Marc Dzradosi, Indiana Invaders 2 Solomon Welch, Stanford 3 Rashaad Dixon, Cal St Northridge 4 Lloyd Brown, NY Institute of Tech 5 Joe Thomas, Cal St Fullerton 6 Cody Jones, Cal St Fullerton 7 James Sims, Washington 8 Ian Jennings, Cal St Fullerton 9 Patrick Grogan, UC Irvine 10 Aron Szmuda, BYU 11 Lonnie Carter, Utah St 12 Peter Rizzardi, Washington St

Men's Triple Jump - B Section 1 Justin Lawrence, Central Washington 2 Godwin Mbagwu, Notre Dame 3 Vincent Ibia, Unattached 4 Ben Hampton, Washington St 5 Ryan Belida, Long Beach St 6 Haben Hagos, Long Beach St 7 Jas Gill, Montana 8 Kareem Rumah, Stanford 9 Josh Miller, San Francisco CC 10 Ronald Carter, Long Beach St 11 Onyekachi Emeh, San Francisco St 12 LaShaun Green, Chabot

Women's Triple Jump - Top Section 1 Jackie Edwards, Unattached 2 Dee Scott, Cal St Northridge 3 Brittiny Roberts, Washington 4 Blessing Ufodiama, Washington St 5 Milissa Lowe, New Mexico St 6 Gladys Iwuaba, Long Beach St 7 Amanda Brown, Oregon 8 Renee Dunn, Montana 9 Tammy Stowe, Idaho 10 Lindsey Sommer, BYU 11 Sidney Brown, Washington 12 Megan Irey, Long Beach St

Women's Triple Jump - B Section 1 Andrea Kincaid, Cal St Northridge 2 Kim Christiansen, UC Santa Barbara 3 Bree Skinner, Washington St 4 Liz Weiss, Portland 5 Jasmine Tolbert, Long Beach St 6 Chelsea Huffman, Idaho 7 Anne Sheehy, Montana 8 Katelyn Waterhouse, Washington 9 Terri Lorenz, Weber St 10 Janie Sershen, Augustana 11 Victoria Folayan, Stanford 12 Jennifer Lint, Stanford 13 Clarice Hayward-Lee, Oregon 14 Holly Lipscomb, Long Beach St 15 Megan Traber, Oregon 16 Mychael Westervelt, Cal St Fullerton 17 Leelyn Jobes, Nevada 18 Joi Webber, Cal St Fullerton 19 Inge Prasethyo, California 20 Liis Berendsen, BYU 21 Rose Cook, Portland

Men's High Jump We will run 2 pits. Opening height will be 1.92 meters. 1 Jason Bonness, Team XO 2 David Jaworski, USC 3 Jerrick Holmes, Cal St Northridge 4 Alex Marbley, Cal St Northridge 5 Greg Walker, Oakley Golden Bear AC 6 Kurtiss Dilley, Washington St 7 Jas Gill, Montana 8 Kyley Johnson, Team XO 9 Shaun Kologinczak, Nebraska 10 David Glasgow, California 11 Matt Price, Utah St 12 Wiley King, Weber St 13 Chris Staron, Notre Dame 14 Erik Lanigan, Washington 15 Julien Kapek, USC 16 Jason Gatewood, California 17 Phillipe Cook, Washington 18 Santosh Swamidass, UC Irvine 19 Will Sallee, Hamline 20 John Wratten, UC Irvine 21 Robert Crockett, Utah St 22 Eickhoff Warren, Washington 23 Haben Hagos, Long Beach St 24 Herman Gill, California 25 William Halford, College of Sequoias 26 Brendan Reilly, Humboldt St 27 Dan Trautner, Long Beach St 28 Kent Centers, UC Santa Barbara 29 Darryl Meigs, Stanford

Women's High Jump We will run 2 pits. Opening height will be 1.60 meters. 1 Whitney Evans, Washington St 2 Kaylene Wagner, Cal Poly SLO 3 Schaquay Brignac, Cal St Northridge 4 Kimberly Stone, Stanford 5 Spring Harris, USC 6 AnnaLee Walcott, BYU 7 Lisa Gunderson, Portland St 8 Briana Willis, Washington St 9 Lanette Noble, Weber St 10 Jenny Brogdon, Oregon 11 Sarah DeBoer, Idaho 12 Cynthia Mallory, California 13 Robin Mikesh, Washington St 14 Janie Sershen, Augustana 15 Natoya Woods, Cal St Northridge 16 Julie Elliott, Portland 17 Brittiny Roberts, Washington 18 Rachael Kriz, Unattached 19 Aoife Keane, Columbia 20 Jessica Taylor, BYU 21 Lacey Welborn, Cal St Fullerton 22 Mary Murphy, Oregon 23 Rose Cook, Portland 24 Sidney Brown, Washington 25 Lynn Pick, Augustana 26 Michelle Goosens, Cal St Fullerton 27 Austin Buss, Nevada 28 Erin Sharpe, Nevada 29 Tassie Sourhada, Idaho 30 Nina Grubbs, Long Beach St 31 Anne Sheehy, Montana 32 Jana Young, Utah St 33 Kris Ciechanowski, Nevada 34 Rachael Elbinger, UC Santa Barbara

Men's Pole Vault - Top Section Opening height for the Top section will be 5.25 meters. 1 Brad Walker, Washington 2 Toby Stevenson, Unattached 3 Scott Slover, No Limit Sports 4 Eric Eshbach, Nebraska 5 Robison Pratt, BYU 6 Brian McLaughlin, No Limit Sports 7 Bubba McLean, Oakley Golden Bear AC

Men's Pole Vault - B Section Opening height for the B section will be 4.60 meters. 1 Bevan Hart, U.S. Army 2 Giovanni Lanaro, Cal St Fullerton 3 Jon Takahashi, Cal Poly SLO 4 David Grijalva, Unattached 5 Dean Starkey, Vaultstuff.com 6 Trent Powell, BYU 7 Jeremy Kemp, BYU 8 Brad Teeple, Nebraska 9 Edward Keefe, Montana St 10 Erik Rasmussen, BYU 11 John Besmer, Unattached 12 Jeffery Ryan, USC 13 Mark Barry, BYU 14 Tyson Byers, Washington St 15 Peter Kovacs, BHSE 16 Rick Collins, Washington St 17 Sam Roberts, Washington 18 Adrian Ruark, Long Beach St 19 Fumi Nagahisa, Washington 20 Paul Nicoletti, Washington St 21 Aaron Corbett, UC Irvine 22 Jeremy Torres, UC Irvine 23 Nick Joy, Cal St Northridge

Women's Pole Vault - Top Section Opening height for the Top section will be 3.66 meters. 1 Becky Holliday, Oregon 2 Tamara Diles, Washington St 3 Niki McEwen, Oregon 4 Samantha Shepard, Stanford 5 Kathleen Donoghue, Stanford 6 Christi Lehman, Nebraska 7 Kirsten Riley, Oregon 8 Kate Soma, Washington 9 Cortney Ellis, Montana St 10 Deborah Samson, UC Santa Barbara 11 Leora Ward, California 12 Leila Ben-Youssef, Stanford 13 Melissa Astete, USC

Women's Pole Vault - B Section Opening height for the B section will be 3.51 meters. 1 Erin Curtis, UC Irvine 2 Dana Huesby, Nevada 3 Karla McGee, Washington St 4 Stephanie Robinett, Washington St 5 Erin Shafer, Clackamas 6 Georgette Moyle, Oregon 7 Alexis Jamie, Washington 8 Abrianne Wiles, Nevada 9 Megan Ries, Nevada 10 Kristen McGregor, BYU 11 Elli Seifert, Northwest 12 Allyson Studer, Seattle Pacific 13 Celina Roberge, Nevada 14 Toria McMullen, BYU 15 Jenifer Clarke, Cal St Fullerton 16 Danielle Navarre, California 17 Katie Nishimura, Harvard 18 Tiara Krismunando, Clackamas 19 Elisabeth Malsey, Clackamas 20 Alicia Thompsen, BYU 21 Kierstin Schvaneveldt, BYU 22 Kristin Hambaroff, Long Beach St 23 Christina Lee, Long Beach St 24 Lisa Promessi, San Francisco St 25 Shannon McIntyre, Unattached

Men's Shot Put - Top Section 1 Carl Myerscough, Nebraska 2 Tonyo Sylvester, U.S. Army 3 Scott Denbo, Unattached 4 Blake Jackson, Montana St 5 Josh Sides, Utah St 6 Nick Garcia, Unattached 7 Dan Arrhenius, BYU 8 James March, Oregon 9 Mark Burton, Utah St 10 Tim Gehring, Washington St 11 Howdy Atkinson, Chico St 12 Naoh Bryant, USC

Men's Shot Put - B Section 1 Will Denbo, Unattached 2 Cory Loebl, Long Beach St 3 Matt Karsevar, Unattached 4 Kevin Johnson, Nebraska 5 Amin Nikfar, California 6 Tomas Fajardo, Cal St Northridge 7 Will Svitek, Stanford 8 Leighton Heape, Cal Poly SLO 9 James Webster, Portland St 10 Lenny Ghaffarian, Cal St Northridge 11 John Howard, Cal Poly SLO 12 Tony Miranda, California 13 Jake Holbert, Weber St 14 Ryan Frank, UC Davis 15 Dustin Gregston, Idaho 16 Nathan Carter, Highline CC 17 William O'Neill, Stanford 18 TJ Aimonetti, Humboldt St 19 Steve Holland, Long Beach St 20 Jeremy Edwards, U of British Columbia 21 Gunner Argo, Highline CC 22 David Arndt, Clackamas 23 Paul Etter, Clackamas 24 Brian Laupua, San Francisco CC 25 Ryan Lockner, UC Santa Barbara 26 Eugene Bradley, UC Santa Barbara 27 Brian Olson, San Francisco St 28 Charlie Griffen, Chabot 29 Richie Alpers, UC Santa Barbara 30 Matt Holcomb, BYU

Women's Shot Put - Top Section 1 Jillian Camarena, Stanford 2 Stephanie Brown, Cal Poly SLO 3 Becky Breisch, Nebraska 4 Leann Boerema, Nebraska 5 L'Orangerie Crawford, USC 6 Dana Lawson, Oakley Golden Bear AC 7 Laura Sauao, Cal St Northridge 8 Keli Burton, Utah St 9 Shannon Rance, Washington St 10 Candice Workman, Utah St 11 Mary Etter, Oregon 12 Amanda Garcia, Cal Poly SLO 13 Jenna Johnson, California

Women's Shot Put - B Section 1 Aloha Santiago, Idaho 2 Stephanie Tietjen, Nevada 3 Katie Tuttle, Idaho 4 Sheni Russell, Unattached 5 Kamaiya Warren, Unattached 6 Cherron Davis, Washington 7 Vanessa Wynne, Weber St 8 Kim Gleeson, UC Davis 9 Dia Mathews, Utah St 10 Carrie Johnson, Unattached 11 Dani Wendell, Nebraska 12 Sarah Woydziak, Unattached 13 Marie Muai, Washington St 14 Chelsea Weenig, BYU 15 Susan Clayton, BYU 16 Jamie Martino, Nevada 17 Mary Beeman, Washington 18 Kameko Gay, Washington 19 Tamrya D'Artenay, California 20 Whitney Gum, Oregon 21 Heather Quinn, UC Santa Barbara 22 Shana Lytle, Idaho 23 Shario Marshall, Nevada 24 Janine Bodo, Nevada 25 Erin Streater, New Mexico St 26 Annita Reuben, UC Santa Barbara 27 Dani Keyser, Oregon 28 Taylor Jones, Portland 29 Vao Faoa, New Mexico St 30 Aspen Marshall, Sacramento CC 31 Megan Kriz, Portland St 32 AnnaLee Walcott, BYU 33 Brooke Morgan, Belmont 34 Paris Kidd, Sacramento CC 35 Arlecier West, Highline CC 36 Jennifer Donatelli, Portland St 37 Liis Berendsen, BYU 38 Emily Oldham, Belmont

Men's Discus - Top Section 1 Carl Myerscough, Nebraska 2 Cory Loebl, Long Beach St 3 Gregg Hart, Unattached 4 Kibwe Johnson, Unattached 5 Mat Schwinn, Washington 6 Omer Inan, Unattached 7 Dan Arrhenius, BYU 8 Sam Lightbody, Washington St 9 Adam Patrick, Nebraska 10 James March, Oregon 11 Cheyne Murray, UC Santa Barbara 12 Jonas Hallgrimsson, USC 13 Adam Midles, USC

Men's Discus - B Section 1 Blake Jackson, Montana St 2 Tony Miranda, California 3 Ryan Bruhn, Utah St 4 Joe Berro, California 5 John Cunnie, UC Davis 6 Gil Rocha, Cal Poly SLO 7 Ryan Frank, UC Davis 8 Tomas Fajardo, Cal St Northridge 9 Tom Donlin, Nebraska 10 Russ Jensen, San Francisco St 11 William O'Neill, Stanford 12 Mark Burton, Utah St 13 Josh Sides, Utah St 14 Kurt Seefeld, California 15 Dustin Gregston, Idaho 16 Jake Holbert, Weber St 17 Paul Etter, Clackamas 18 Boddy Lugo, Long Beach St 19 Charlie Griffen, Chabot 20 Howdy Atkinson, Chico St 21 Eugene Bradley, UC Santa Barbara 22 Matt Mettler, UC Santa Barbara 23 Richie Alpers, UC Santa Barbara

Women's Discus - Top Section 1 Summer Pierson, Unattached 2 Becky Breisch, Nebraska 3 Chandra Flinn, Sacramento TC 4 Stephanie Brown, Cal Poly SLO 5 Mary Etter, Oregon 6 Dana Lawson, Oakley Golden Bear AC 7 Katie Tuttle, Idaho 8 Sheni Russell, Unattached 9 Jennifer Cowher, Nebraska 10 Marie Muai, Washington St 11 Kamaiya Warren, Unattached 12 Molly Meyer, Stanford 13 Kim Gleeson, UC Davis

Women's Discus - B Section 1 Jillian Camarena, Stanford 2 Kitty Currier, Stanford 3 Amy Thiel, USC 4 Keli Burton, Utah St 5 Candice Workman, Utah St 6 Chrissy McKinstry, Montana St 7 Cherron Davis, Washington 8 Aloha Santiago, Idaho 9 Cami Carroll, San Mateo 10 Brittany Hinchcliffe, Washington St 11 Shario Marshall, Nevada 12 Jordan Sauvage, Oregon 13 Vanessa Wynne, Weber St 14 Stephanie Sampson, Long Beach St 15 Kelly Bowman, Nevada 16 Cathy Schmidt, Idaho 17 Carrie Johnson, Unattached 18 Emily Dukes, Idaho 19 Jill Hoxmeier, Oregon 20 Shannon Rance, Washington St 21 Jenna Johnson, California 22 Jennifer Donatelli, Portland St 23 Susan Clayton, BYU 24 Vao Faoa, New Mexico St 25 Lindsay Brisbin, Stanford 26 Tambi Cork, Stanford 27 Stephanie Benight, Unattached 28 Jamie Martino, Nevada 29 Desiree Bradberry, San Francisco St 30 Heather Quinn, UC Santa Barbara 31 Whitney Gum, Oregon 32 Erin Streater, New Mexico St 33 Dia Mathews, Utah St 34 Chelsea Weenig, BYU

Men's Javelin 1 Artur Wszelaki, Nebraska 2 Chris Thomas, Team XO 3 Joe Berro, California 4 Ryan James, Cal Poly SLO 5 Neil Warr, Utah St 6 Tim Uribe, Montana St 7 Colin Damas, Nebraska 8 Matt McGee, Washington St 9 Dennis Rice, USC 10 Frank Rodriguez, Long Beach St 11 Doug Lefler, Montana 12 Nate Cummings, Washington St 13 Seth Jens, Washington 14 Zach Josephson, Nebraska 15 Ryan Smith, Weber St 16 Rigel Wise, Washington 17 Josh Carlson, Clackamas 18 Cameron Voget, Pacific Lutheran 19 Matt Hickman, BYU 20 Shelton Davis, USC 21 Josh Kristenson, Nebraska 22 Jonas Hallgrimsson, USC 23 Juan Romero, Washington 24 Bryan Kelley, Stanford 25 John Stein, UC Irvine 26 Keith Avila, Stanford

Women's Javelin 1 Erica Wheeler, Unattached 2 Nicole Carroll, San Mateo 3 Roslyn Lundeen, Oregon 4 Andrea McBride, USC 5 Missy Wood, BYU 6 Heather Reichman, Washington 7 Samantha Young, Nevada 8 Tiffany Zahn, Washington 9 Shario Marshall, Nevada 10 Emily Wolken, Nebraska 11 Sara Coleman, Nevada 12 Rachel Bertholf, Washington St 13 Sarah Willette, Idaho 14 Caira Hane, Nevada 15 Cathy Schmidt, Idaho 16 Jenna Dean, Washington St 17 Rachael Kriz, Unattached 18 Brynn Lervold, Nebraska 19 Taylor Jones, Portland 20 Stacey Hopkins, Western Washington 21 Emily Dukes, Idaho 22 Rochelle Weems, Pacific Lutheran 23 Kate Syring, Washington St 24 Jennifer Lee, Stanford 25 Erin Merriman, Stanford

Men's Hammer - Top Section 1 Kevin McMahon, NYAC 2 Jon McEwen, Nike 3 Jerry Ingalls, U.S. Army 4 Travis Nutter, NYAC 5 James Parker, U.S. Air Force 6 Adam Kriz, Oregon 7 Luke Woydziak, Pacific Bay TC 8 Mike Mai, U.S. Army 9 Kibwe Johnson, Unattached 10 Nick Welihozkiy, Unattached 11 Ryan Bruhn, Utah St 12 Michael Murray, USC

Men's Hammer - B Section 1 Adam Midles, USC 2 Brandon Goldstein, Cal St Northridge 3 Harrison Lee, USC 4 Josh Sides, Utah St 5 John Cunnie, UC Davis 6 Tim Gehring, Washington St 7 Cory Loebl, Long Beach St 8 Paul Etter, Clackamas 9 Naoh Bryant, USC 10 Matt Holcomb, BYU 11 Thad Cullinan, Washington St 12 Lenny Ghaffarian, Cal St Northridge 13 Jake Holbert, Weber St 14 Adam Patrick, Nebraska 15 Steve Holland, Long Beach St 16 Blake Jackson, Montana St 17 Russ Jensen, San Francisco St 18 Mark Burton, Utah St 19 Boddy Lugo, Long Beach St 20 Dan Haakinson, Pacific Lutheran 21 Dustin Gregston, Idaho 22 Kelly Howlett, Clackamas 23 Angellero Session, Chabot 24 Tom Donlin, Nebraska 25 Jeremy Edwards, U of British Columbia

Women's Hammer - Top Section 1 L'Orangerie Crawford, USC 2 Angela Foster, Unattached 3 Julianna Tudja, USC 4 Amanda Moreley, Nebraska 5 Laura Sauao, Cal St Northridge 6 Stephanie Sampson, Long Beach St 7 Jessica Pluth, Stanford 8 Brittany Hinchcliffe, Washington St 9 Amy Thiel, USC 10 Jordan Sauvage, Oregon 11 Chrissy McKinstry, Montana St

Women's Hammer - B Section 1 Tia DeSoto, Nebraska 2 Aloha Santiago, Idaho 3 SArah Hopping, Stanford 4 Mary Etter, Oregon 5 Janine Bodo, Nevada 6 Jennifer Dunkin, Western Oregon 7 Kameko Gay, Washington 8 Shannon Daniels, Long Beach St 9 Donielle Colich, Stanford 10 Melita Bingham, BYU 11 Caira Hane, Nevada 12 Vicki Janovec, Nebraska 13 SammyJo Missel, Washington St 14 Heidi Lambley, Idaho 15 Kelly Bowman, Nevada 16 Marie Muai, Washington St 17 Shario Marshall, Nevada 18 Samy Meredith, Long Beach St 19 Amanda Garcia, Cal Poly SLO 20 Jill Hoxmeier, Oregon 21 Katy Elsbury, Stanford 22 Dominique Green, BYU 23 Chelsea Weenig, BYU 24 Kristin Hepler, Western Oregon 25 Jennifer Cowher, Nebraska 26 Aspen Marshall, Sacramento CC 27 Dani Keyser, Oregon 28 Tamrya D'Artenay, California 29 Candice Workman, Utah St 30 Mary Bohanan, Cal St Fullerton 31 Erin Streater, New Mexico St 32 Vao Faoa, New Mexico St 33 Jamie Senkbile, Nebraska 34 Lindsay Brisbin, Stanford 35 Keli Burton, Utah St 36 Susan Clayton, BYU 37 Tiffany Ligtenberg, New Mexico St 38 Cathy Schmidt, Idaho 39 Shana Lytle, Idaho 40 Whitney Gum, Oregon 41 Jenna Johnson, California 42 Ashley Pardun, Unattached


#gostanford



advertisement

Cardinal AXEcess

Cardinal AXEcess
FRESH FROM THE FARM
Bowl Central
#GoStanford Student-Athlete of the Week
#gostanfod