MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
College Enteries Not Accepted
Courtesy: Stanford Athletics  
Release: 03/17/2000

March 17, 2000

COLLEGE/OPEN ENTRIES NOT ACCEPTED INTO THE 2000 STANFORD INVITATIONAL March 16, 2000

Paul Edwards       American River      Men 100 Meter Dash
Graham Taft        American River      Men 100 Meter Dash
John West          Boise St.           Men 100 Meter Dash
Aaron Daglow       Contra Costa CC     Men 100 Meter Dash
Chris Hughes       Contra Costa CC     Men 100 Meter Dash
Wes Childs         Contra Costa CC     Men 100 Meter Dash
Jerrett Hartmon    Contra Costa CC     Men 100 Meter Dash
Willie Jones       Hartnell            Men 100 Meter Dash
Mike Rodriguez     Hartnell            Men 100 Meter Dash
Todd Rogers        Puget Sound         Men 100 Meter Dash
Tung Nguyen        San Francisco St.   Men 100 Meter Dash
Jon Wong           San Francisco St.   Men 100 Meter Dash
Ray Carey          South Bay TC        Men 100 Meter Dash
Shawn Martin       Unattached          Men 100 Meter Dash
Reginald RichardsonUnattached          Men 100 Meter Dash
Marcus Fields      Unattached          Men 100 Meter Dash
Thomas Brown       Unattached          Men 100 Meter Dash
Marshall Ochi      Whitworth           Men 100 Meter Dash

Gavin Reed Boise St. Men 200 Meter Dash John West Boise St. Men 200 Meter Dash Josh Delay Central Washington Men 200 Meter Dash Jaye Wilder Clackamas Men 200 Meter Dash Chris Hughes Contra Costa CC Men 200 Meter Dash Aaron Daglow Contra Costa CC Men 200 Meter Dash Wes Childs Contra Costa CC Men 200 Meter Dash David Delgado Menlo Atherton Men 200 Meter Dash Alec Driscoll Menlo Atherton Men 200 Meter Dash Anthony Wishart Michigan Men 200 Meter Dash Ramsey Jay Pro-Cor TC Men 200 Meter Dash Tye Tolondine Puget Sound Men 200 Meter Dash Todd Rogers Puget Sound Men 200 Meter Dash R. Gordon Saunders Santa Barbara Men 200 Meter Dash Eric McKenzie Southern Oregon Men 200 Meter Dash Brian Kurland Southern Oregon Men 200 Meter Dash Thomas Brown Unattached Men 200 Meter Dash Ron Richardson Unattached Men 200 Meter Dash Reginald RichardsonUnattached Men 200 Meter Dash Malik Blevins Unattached Men 200 Meter Dash Marshall Ochi Whitworth Men 200 Meter Dash

Julian Travino Central Washington Men 400 Meter Dash Jim Lane Central Washington Men 400 Meter Dash Tom Fitzpatrick Chabot Men 400 Meter Dash Mike Jordan Comet Express TC Men 400 Meter Dash Lorenzo Parham Merritt Men 400 Meter Dash Louis Gaskin Merritt Men 400 Meter Dash Ryan Stevenson Michigan Men 400 Meter Dash David Swanson Mt. Hood Men 400 Meter Dash Anu Oladele Portland Men 400 Meter Dash Sam Minty San Francisco St. Men 400 Meter Dash Brian Kurland Southern Oregon Men 400 Meter Dash Eric McKenzie Southern Oregon Men 400 Meter Dash Jeremy Klegseth Southern Oregon Men 400 Meter Dash Troy McCrae Southern Oregon Men 400 Meter Dash David Rodrigues Stanislaus Men 400 Meter Dash Ron Richardson Unattached Men 400 Meter Dash Malik Blevins Unattached Men 400 Meter Dash Enoch Borominski Unattached Men 400 Meter Dash

Dave Rodrigues College of Notre DamMen 800 Meter Run Cloudy Sountill Contra Costa CC Men 800 Meter Run Lloyd Anderson Courage TC Men 800 Meter Run Brian Sax Fila Track West Men 800 Meter Run Wayne Patton Fila Track West Men 800 Meter Run Tom Allen Golden Bear TC Men 800 Meter Run Nick Shaffer Golden Bear TC Men 800 Meter Run Sergio Segura Holy Names Men 800 Meter Run Steve Mangipane Humboldt TC Men 800 Meter Run Ramon Barrigan Unattached Men 800 Meter Run Tony Meyers Unattached Men 800 Meter Run

Josh Federspiel Chico TC Men 1500 Meter Run Frank Palacios College of Notre DamMen 1500 Meter Run Brent Shaw Golden Bear TC Men 1500 Meter Run Tarik Hart Golden Bear TC Men 1500 Meter Run Tyler Noesen Golden Bear TC Men 1500 Meter Run Brian Parodi Humboldt TC Men 1500 Meter Run Christian Hesch Reebok Aggies Men 1500 Meter Run Kelsey Backen Seattle Pacific Men 1500 Meter Run Justin Murray Unattached Men 1500 Meter Run Daniel Seddiqui Unattached Men 1500 Meter Run

Chris Charles Club Northwest Men 3000 Meter Steeplechase Craig Lee Golden Bear TC Men 3000 Meter Steeplechase John Howell Reebok Aggies Men 3000 Meter Steeplechase Jason Lienau Reebok Aggies Men 3000 Meter Steeplechase Jacob Mills Sierra CC Men 3000 Meter Steeplechase Jimmy Sanchez Unattached Men 3000 Meter Steeplechase Brian Baughmer Unattached Men 3000 Meter Steeplechase

Tomm Johnson Clackamas Men 5000 Meter Run Tim Brown Clackamas Men 5000 Meter Run Eddie Sanchez Fila Track West Men 5000 Meter Run Martin Conrad Golden Bear TC Men 5000 Meter Run Patrick Riley Golden Bear TC Men 5000 Meter Run Bret Kimple Reebok Aggies Men 5000 Meter Run Darren Holman Reebok Aggies Men 5000 Meter Run Josh Reis Sierra CC Men 5000 Meter Run David Nichols Sierra CC Men 5000 Meter Run Greg Kuntz Team Brooks Men 5000 Meter Run Ryan Pauling Team Brooks Men 5000 Meter Run Justin Murray Unattached Men 5000 Meter Run Mike Bradley Unattached Men 5000 Meter Run Timmothy Scott Unattached Men 5000 Meter Run Steve Lopez Unattached Men 5000 Meter Run Reed Elmoe Unattached Men 5000 Meter Run

David Danley Brigham Young Men 10,000 Meter Run Gus Cano California-Davis Men 10,000 Meter Run Andrew Wall Clackamas Men 10,000 Meter Run Sean Nesbit Eastside Exiles Men 10,000 Meter Run Jeff Jacobs Fila Track West Men 10,000 Meter Run Roberto Lopez Fresno Pacific Men 10,000 Meter Run Joshua Small Fresno Pacific Men 10,000 Meter Run Fergus Breck Humboldt TC Men 10,000 Meter Run Dave Gilbert Humboldt TC Men 10,000 Meter Run Francisco RubalcavaHumboldt TC Men 10,000 Meter Run Chris Robertson Oak Ridge Men 10,000 Meter Run James Nielsen San Diego Men 10,000 Meter Run Steve Rider Santa Barbara Men 10,000 Meter Run David Nichols Sierra CC Men 10,000 Meter Run Weldon Johnson Unattached Men 10,000 Meter Run Matthew Roe Unattached Men 10,000 Meter Run Chris Robertson Unattached Men 10,000 Meter Run Cele Rodriguez Unattached Men 10,000 Meter Run Ron Anderson Unattached Men 10,000 Meter Run Trevor Marca West Valley Col. Men 10,000 Meter Run

Brian Irwin California-Davis Men 110 Meter Hurdles Chris Fiotakis Hartnell Men 110 Meter Hurdles Richard ChristensenLong Beach St. Men 110 Meter Hurdles Ryan Stevenson Michigan Men 110 Meter Hurdles Adam Bork Montana Men 110 Meter Hurdles David Michael Mt. Hood Men 110 Meter Hurdles Mike Sanders San Francisco St. Men 110 Meter Hurdles Ryan Kwast Santa Barbara Men 110 Meter Hurdles Jason Gatewood Unattached Men 110 Meter Hurdles Kyle Wallace Western Washington Men 110 Meter Hurdles

Jesse White Fresno City Col. Men 400 Meter Hurdles Anders Carlson Menlo Atherton Men 400 Meter Hurdles Nick Pardo Monterey Penin. Men 400 Meter Hurdles Tyler Nitzke Mt. Hood Men 400 Meter Hurdles David Michael Mt. Hood Men 400 Meter Hurdles Marcon Mocine San Francisco St. Men 400 Meter Hurdles Danny King San Francisco St. Men 400 Meter Hurdles

Relay Team Lydum-Unattached Men 4x100 Meter Relay

Relay Team Lydum-Unattached Men 4x400 Meter Relay

Eric Kimaird College of Notre DamMen High Jump Jason Gatewood Unattached Men High Jump

Jay D. Coles American River Men Long Jump Ben Getusky Boise St. Men Long Jump Jake Liberty Boise St. Men Long Jump Jason Jurick Clackamas Men Long Jump Eric Kimaird College of Notre DamMen Long Jump Krah Ayers Contra Costa CC Men Long Jump Viry Tun Modesto JC Men Long Jump Sherrod Richards Modesto JC Men Long Jump Cornelius Hogans Modesto JC Men Long Jump Nate Anderson Mt. Hood Men Long Jump Tyrone Wilson Mt. Hood Men Long Jump Tung Nguyen San Francisco St. Men Long Jump Jerl Laws San Francisco St. Men Long Jump Carlton Franklin San Francisco St. Men Long Jump Kevin Smith Unattached Men Long Jump Kei Omo Whitworth Men Long Jump

Robert WinterhalterAmerican River Men Triple Jump Vince Butorac Central Washington Men Triple Jump Tony Butorac Central Washington Men Triple Jump Jackson Broshear Clackamas Men Triple Jump Jeff Schindler Clackamas Men Triple Jump Keith Mickey Contra Costa CC Men Triple Jump Owens Nickens Contra Costa CC Men Triple Jump Dean Hudson Modesto JC Men Triple Jump Kei Omo Whitworth Men Triple Jump Caleb Stewart Whitworth Men Triple Jump

Charlie Hahn American River Men Pole Vault Nic McCohie Boise St. Men Pole Vault Erik Knight Hartnell Men Pole Vault Bean Beavers Modesto JC Men Pole Vault Brian Brogden Modesto JC Men Pole Vault Ben White Mt. Hood Men Pole Vault Dave Grijalva Salinas Valley TC Men Pole Vault Max Lishanski Santa Barbara Men Pole Vault Paul Sinatra Unattached Men Pole Vault

Keith Wohlwend Unattached Men Shot Put Chris Fox Unattached Men Shot Put

Matt Buonauro American River Men Discus Ryan Gunderson Mt. Hood Men Discus Doug Sells Oregon Men Discus Devin Conroy San Francisco St. Men Discus Andrew DelaTorre San Francisco St. Men Discus Darrin Steele Unattached Men Discus Keith Wohlwend Unattached Men Discus Jon Abbey Whitworth Men Discus Clint Lacaden Whitworth Men Discus Brian Lantz Whitworth Men Discus

Shella Hunter Comet Express TC Women 100 Meter Dash Odiri Pinnock Contra Costa CC Women 100 Meter Dash Monica Santana Merritt Women 100 Meter Dash Grace Upshaw Unattached Women 100 Meter Dash

Antoinette Thomas American River Women 200 Meter Dash Doreen Corsun Boise St. Women 200 Meter Dash Cymande Kaclspm Chico St. Women 200 Meter Dash Nicole Bronner College of Notre DamWomen 200 Meter Dash Jessica Francisco College of Notre DamWomen 200 Meter Dash Seniek Saavedra Contra Costa CC Women 200 Meter Dash Odiri Pinnock Contra Costa CC Women 200 Meter Dash Cassie Coffin Menlo Atherton Women 200 Meter Dash Kirstie Ott Menlo Atherton Women 200 Meter Dash Holly Boucher Menlo Atherton Women 200 Meter Dash Akenja Jones San Francisco City CWomen 200 Meter Dash Tara Kulikou Santa Barbara Women 200 Meter Dash Grace Upshaw Unattached Women 200 Meter Dash Tania Barney Unattached Women 200 Meter Dash Michele Davis UNLV Women 200 Meter Dash Abby Jo Hornstein Whitworth Women 200 Meter Dash Holly Knoll Whitworth Women 200 Meter Dash

Nicole Parsons-ShawAmerican River Women 400 Meter Dash Ellie Fortin Central Washington Women 400 Meter Dash Mary Murphy Clackamas Women 400 Meter Dash Nicole Bronner College of Notre DamWomen 400 Meter Dash Jessica Francisco College of Notre DamWomen 400 Meter Dash Seniek Saavedra Contra Costa CC Women 400 Meter Dash Kabbiba Wincher Mt. Hood Women 400 Meter Dash Jessica Rafferty Nevada Women 400 Meter Dash Tania Barney Unattached Women 400 Meter Dash Heaven Yoshino UNLV Women 400 Meter Dash Colleen Rhemm UNLV Women 400 Meter Dash

Celeste Dunlap Unattached Women 800 Meter Run Kim Cloud Unattached Women 800 Meter Run

Sabrina Caplis Fila Track West Women 1500 Meter Run Marielle Schlueter Golden Bear TC Women 1500 Meter Run

Liz Chavez Unattached Women 3000 Meter Run

Stephanie Costanzo Clackamas Women 5000 Meter Run Carrie Mangipane Humboldt TC Women 5000 Meter Run Diana Harlick Reebok Aggies Women 5000 Meter Run Kristen O'Hara Unattached Women 5000 Meter Run

Michelle LeinfelderCalifornia-Davis Women 10,000 Meter Run Cloe Glare California-Davis Women 10,000 Meter Run Lisa Wade California-Davis Women 10,000 Meter Run Dani Rope California-Davis Women 10,000 Meter Run Dina Panicci College of Notre DamWomen 10,000 Meter Run Becky Mello Humboldt St. Women 10,000 Meter Run Jama Sutfin Nevada Women 10,000 Meter Run Michelle La Sala Portland Women 10,000 Meter Run Kate Kaufman Portland Women 10,000 Meter Run Kari Setland Southern Oregon Women 10,000 Meter Run Jae Matthews UCLA Women 10,000 Meter Run Amy Norden Unattached Women 10,000 Meter Run

Kristi Johnson Chico St. Women 100 Meter Hurdles Hazel Oxley Merritt Women 100 Meter Hurdles Meghan Roberts Portland Women 100 Meter Hurdles Felecia Brown Pro-Cor TC Women 100 Meter Hurdles Maren Holmboe San Francisco St. Women 100 Meter Hurdles Tara Kulikou Santa Barbara Women 100 Meter Hurdles Brandi Pedregon Stanislaus Women 100 Meter Hurdles Sarah Hiss Western Washington Women 100 Meter Hurdles Kate Nuechterlein Whitworth Women 100 Meter Hurdles

LaShawn McNairy Long Beach St. Women 400 Meter Hurdles Regan Zachrisson Mt. Hood Women 400 Meter Hurdles Amanda Oliver Stanislaus Women 400 Meter Hurdles Rosie Schurkamp Stanislaus Women 400 Meter Hurdles Jen Leita Western Washington Women 400 Meter Hurdles

Relay Team Merritt Women 4x100 Meter Relay

Relay Team College of Notre DamWomen 4x400 Meter Relay

Felecia Brown Pro-Cor TC Women High Jump Cynthia Malton Unattached Women High Jump Tia Hanson Unattached Women High Jump

Tenile McAlister Mt. Hood Women Long Jump Marissa Cheni San Francisco St. Women Long Jump Liz Santos San Francisco St. Women Long Jump Lisa Promessi San Francisco St. Women Long Jump Renee McCurtis Stanislaus Women Long Jump Tiffany Smith UNLV Women Long Jump Nashira Knight Western Washington Women Long Jump

Annie Pearson American River Women Triple Jump Rachel McDonald Chabot Women Triple Jump Whitney Bond Clackamas Women Triple Jump Natalie Miller Portland Women Triple Jump Maren Holmboe San Francisco St. Women Triple Jump Liz Santos San Francisco St. Women Triple Jump Morgan Ranta Seattle Pacific Women Triple Jump Kena Page Southern Oregon Women Triple Jump Julie Steele Stanislaus Women Triple Jump

Allison Beatty American River Women Pole Vault Juanita Braun Boise St. Women Pole Vault Susie Jacobsen Falcon TC Women Pole Vault Lara Karamatsu Portland Women Pole Vault Kristen Courtney Portland Women Pole Vault Kattya Baltodano San Mateo Col. Women Pole Vault Quinan Chapell Southern Oregon Women Pole Vault Melissa Mills Southern Oregon Women Pole Vault

Bernadette Purtle Chabot Women Shot Put Cinnamon Rackley San Francisco St. Women Shot Put Angelina Ciucci San Francisco St. Women Shot Put Mindy Brandy Whitworth Women Shot Put Jennifer Bennett Whitworth Women Shot Put

Lindsey Smith American River Women Discus Krystal Schneider Clackamas Women Discus Rosie Figueroa Hartnell Women Discus Lisa Herrara Sacramento City Col.Women Discus Elysia Hanna Whitworth Women Discus

Dana Lawson California-Berkeley Women Hammer Jodie Collins Chico St. Women Hammer Katie Tuttle Idaho Women Hammer Jamie Eleman Modesto AC Women Hammer Kathleen Bigelow Mt. Hood Women Hammer Jessica Byrne New Mexico St. Women Hammer Jennifer Doherty New Mexico St. Women Hammer Jaynee Peters Unattached Women Hammer Mindy Brandy Whitworth Women Hammer

Jennifer Ramos California-Berkeley Women Javelin Felecia Brown Pro-Cor TC Women Javelin Anne Crase Puget Sound Women Javelin Laura Widman Seattle Pacific Women Javelin Stephanie Huffman Unattached Women Javelin Nicole Martinez UNLV Women Javelin


#gostanford



advertisement

THE WEEKLY AXE
Weekly Axe Ad Space
FRESH FROM THE FARM
#gostanfod
Muscle Milk Student Athletes